به روز شده در: ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۲
شهید «صفر علی چراغی»:
شهید «صفرعلی چراغی» در قسمتی از وصیت نامه خود نوشته است: «تمام مال و جان خودتان را برای اسلام بگذارید و تا می‌توانید از ولایت فقیه که استمرار حرکت انبیاء است، پشتیبانی کنید.»
کد خبر: ۳۸۹۷۳۵
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۱ - 30March 2020

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از خرم آباد، صفرعلی چراغی در اردیبهشت سال ۱۳۴۴ در روستای دره‌باغ از توابع شهرستان ازنا دیده به جهان گشود. تحصیلات خود را تا چهارم ابتدایی ادامه داد و به شغل کشاورزی روی آورد و در ۲۱ بهمن سال ۶۱ در منطقه فکه به شهادت نائل آمد و پیکر مطهرش در روستای دره‌باغ به خاک سپرده شد.

وصیت‌نامه شهید «صفرعلی چراغی»:

«خدایا! من به جبهه نبرد حق علیه باطل آمده‌ام تا جان خود را بفروشم، امیدوارم که خریدار جان من باشی نه کسی دیگر. خدایا! حالا که در این راه گام برداشته‌ام و بار سفر بسته‌ام و به‌سوی تو آمده‌ام، تو را به حق محمد (ص) و آلش قسمت می‎دهم که مرا دیگر زنده به خانه و کاشانه‌ام برنگردان و دلم می‎خواهد که در آخرین لحظه‌های زندگیم بدنم و جسم آغشته به خون در راه تو باشد و در راه تو باشم نه چیز دیگر.‌ای برادران! با تشکیل دادن جلسات مذهبی و اسلامی ایمان خود را محکم کنید و تقوا را پیشه خود کنید و این سخن حضرت علی (ع) که می‎فرماید: «ای مسلمانان! تقوا را پیشه خود کنید»، چون که سلاح تقوا سلاح محکمی در مقابل هوای نفسانی و وسوسه‌های شیطانی است. همیشه به یاد و نام خدا باشید و از خدای خود غافل نباشید.

سلام بر تو‌ای مادر و پدر! امیدوارم که ناراحت نباشید و مرا از این‌که زحمت کشیده‌اید و بزرگ کرده‌اید ببخشید. اگر از من بدی دیده‌اید مرا به بزرگی خودتان حلال کنید و برادر‌های من را حسین‌گونه و خواهرهایم را زینب‌گونه بزرگ کنید. تمام مال و جان خودتان را برای اسلام بگذارید تا می‌توانید برای پیرجماران، رهبر عالی‎قدر، امام خمینی دعا کنید و تا می‌توانید از ولایت فقیه که استمرار حرکت انبیاء است پشتیبانی کنید. ضمناً جنازه مرا در روستای درباغ به خاک بسپارید و از تمام مردم ده می‎خواهم که اگر از من بدی دیدند مرا حلال کنند».

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار