به روز شده در: ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۲
استاندار مازندران خبر داد؛
«احمد حسین زادگان» با اشاره به اینکه بطور میانگین بالای ۷۰ درصد در طرح غربالگری شرکت کردند، گفت: این رقم باید به ۱۰۰ درصد برسد.
کد خبر: ۳۹۰۳۸۳
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۳ - 04April 2020

شرکت 70 درصد مازندرانی‌ها در طرح غربالگری کرونابه گزارش دفاع‌پرس از ساری، «احمد حسین زادگان» استاندار مازندران در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا، ضمن قدردانی از تلاش‌های تمام نیروهای خدوم در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و همکاری مردم با اشاره به اینکه دولت در سطوح ملی، پیش بینی‌های لازم را برای بخش‌های اقتصادی کرده است و این مهم تنها به دوران شیوع کرونا محدود نمی‌شود، اظهار داشت: اقدامات خوبی در سطوح ملی و استانی برای مقابله با شیوع کرونا صورت گرفته است لیکن این به معنای مهار و کنترل بیماری نیست و همچنان تلاش‌ها و همکاری‌های دستگاه‌های مسئول و مردم تا رفع ویروس منحوس کرونا باید تداوم یابد.

استاندار مازندران با بیان اینکه در جلسه امروز مصوب کردیم تا در کنار برنامه‌های کوتاه مدت و درازمدت دولت، ستادی استانی برای حمایت از آسیب دیدگان بخش اقتصادی تشکیل شود، گفت: این ستاد با همکاری اعضا تصمیمات لازم را برای پشتیبانی و حمایت از مجموعه‌های آسیب دیده صنفی، اقتصادی یا لایه‌های اجتماعی آسیب دیده در دوره مقابله با کرونا اتخاذ می‌کند.

وی با بیان اینکه علیرغم تاکیدات موکد صورت گرفته و نظارت دستگاه‌های مسئول برای نظارت بیشتر و رعایت فاصله فیزیکی مردم و اصناف و برخی مشاغلی که مردم با آن ها سروکار دارند و متاسفانه موازین ابلاغی به اندازه لازم در آن مکان‌ها رعایت نمی‌شود، گشت مراقبت‌های اجتماعی ویژه را پیش بینی کردیم، اظهار داشت: این گشت‌ها در شهرستان‌ها با محوریت فرمانداران و در بخش‌ها با محوریت بخشداران و همکاری مردم در ارتباط با سامانه 111 برای نظارت بیشتر انجام و حاصل گشت‌ها به مبادی ذیربط اطلاع داده می‌شود.

حسین زادگان با بیان اینکه بحمدالله روستاها وضعیت مطلوبی در این راستا دارند، ابراز کرد: اداره کل جهاد کشاورزی آگاهی رسانی لازم را انجام داده و شیوه نامه‌های لازم برای اطلاع رسانی به کشاورزان برای رعایت موازین تدوین شده است.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه تسهیلاتی برای 150 نفر از کشاورزانی که درخواست کشت مکانیزه دارند در نظر گرفته شده است و بانک کشاورزی آمادگی لازم برای اعطای آن را دارد، گفت: باید مدیریت کنیم از ظرفیت دستگاه‌های موجود با محوریت بخشداران، مردم، شوراها، دهیاران و شرکت‌های تعاونی روستایی، امسال سطح کشت مکانیزه را افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه خوشبختانه روستاها پیام ما را خوب دریافت کردند، افزود: از روستاییان و کشاورزان مجددا تقاضا داریم که در فصل کشاورزی با رعایت فاصله اجتماعی، این شرایط را حفظ نمایند.

وی با اشاره به اینکه بطور میانگین بالای 70 درصد در طرح غربالگری شرکت کردند، افزود: این رقم باید به 100 درصد برسد و از مردم می‌خواهم با ورود به سامانه، زمینه را برای خدمات رسانی بهنگام حوزه بهداشت و درمان فراهم نمایند.

انتهای پیام/    

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار