به روز شده در: ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۳
سردار سلامی:
جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به جنایت رژیم صهیونیستی در قنیطره گفت: ما علاوه بر بازگشایی (جبهه) کرانه باختری، به‌عنوان یک تلافی اختصاصی از این ماجرا، حتما انتقامی خاص برای این موضوع در نظر خواهیم گرفت.
کد خبر: ۳۹۳۱۶
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۴:۵۷ - 24January 2015

انتقامی خاص از صهیونیست‌ها خواهیم گرفت/ پاسخ ترور دانشمندان هسته ای را به صهیونیستها دادیم

به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع پرس، سردار "حسین سلامی" در گفتوگو با شبکه خبری العالم گفت: بازگشایی جبهه جدید در کرانه باختری که بخش عمدهای از فلسطینِ عزیز ما است، حتما در دستور کار خواهد بود، و این امر بخشی از واقعیت جدیدی است به تدریج رخ عیان خواهد کرد.

وی افزود: یعنی بازگشایی جبهه کرانه باختری، همچنان حمایت از گروههای جهادی فلسطین و لبنان، ایجاد ظرفیتها و زیرساختهای جدید دفاعی برای مسلمانانی که در جوار مرزهای رژیم صهیونیستی و فلسطین اشغالی زندگی می کنند؛ این سیاست های گذشتۀ ما است و برای آینده هم تداوم خواهد یافت. اما ما اختصاصا برای تلافی و انتقامگیری از حادثهای که در قنیطره و نزدیک جولان اتفاق افتاد، حتما کار خاصی انجام خواهیم داد.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: "علاوه بر بازگشایی (جبهه) کرانه باختری، بهعنوان یک تلافی اختصاصی از این ماجرا، حتما انتقامی خاص برای این موضوع در نظر خواهیم گرفت"

سردار سلامی در پاسخ به این که آیا این پاسخ و انتقام، توسط ایران صورت خواهد گرفت یا گروه های مقاومت، اظهار داشت: کیفیت آن را نمی شود اعلام کرد و ما درصدد اعلام کیفیت آن نیستیم، اما اتفاقی است که انشاءالله خواهد افتاد.

وی افزود: اتفاقی که در قنیطره افتاد و منجر به شهادت تعدادی از فرزندان امت اسلام اعم از برادران حزبالله لبنان و همینطور سردار شهید "اللهدادی" شد، در حقیقت پژواک و بازتاب و پیامد تحولاتی بود که ظرف ماههای گذشته در منطقه شرق مدیترانه اتفاق افتاد.

سردار سلامی تأکید کرد: این ماجرا همچنین بازتابی از مجموعه رخدادها و وقایعی بود که در جهان اسلام صورت گرفته بود؛ بهعنوان مثال وقتی که رژیم صهیونیستی از جنگ 51 روزه با شکست خارج شد و یا به تعبیری از هلاکت نجات پیدا کرد، همه دنیا شاهد بروز معمای امنیتی جدیدی در وضعیت امنیتی رژیم صهیونیستی شد.

* سپاه و حزبالله هیچ عملی را بدون پاسخ و انتقام نمیگذارند

وی تأکید کرد: همان طور که در بیانیه فرماندهی محترم کل سپاه ملاحظه کردید، سپاه و حزب الله در صحنه های تاریخی گذشته نشان دادند که هیچ عملی را بدون پاسخ و انتقام رها نمی کنند.

* اسرائیل پاسخ ترور دانشمندان را دریافت کرد

سردار سلامی تأکید کرد: شما دیدید یک دوره، صهیونیستها دانشمندان هستهای ما را ترور کردند، اما فقط خود آنها میدانند که پاسخ این اقدام را ما کجا دادیم؛ ما اعلام نمیکنیم اما خود آنها میدانند، بعد از آن (از ترور دانشمندان هستهای) دست کشیدند.

* تراز جدیدی از قدرت ایجاد میکنیم

سردار سلامی خاطرنشان کرد: این ها در جنگهای 33 روزه، 22 روزه، 8 روزه و 51 روزه؛ ضرب شستهای ما را دیدند، بنابراین ما تراز جدیدی از قدرت ایجاد میکنیم و حتما میدان های جدیدی را در مقابل آنها فعال خواهیم کرد. واقعیت های جدیدی شکل خواهد گرفت، آینده این واقعیتها را حتما نشان خواهد داد.

سردار سلامی اظهار داشت: امروز برخلاف گذشته کل فضای فلسطین اشغالی  یعنی منطقهای که صهیونیستها در آنجا زندگی می کنند محل  تقاطع  آتش گروههای جهادی فلسطینی و حزبالله لبنان است، این امر نشاندهنده بروز نگرانی، تهدید و معمای امنیتی است که رژیم صهیونیستی  قادر به فرار از آن نیست.

وی افزود: علاوه بر این شما ملاحظه میکنید که راهبرد آمریکاییها در سوریه که از منظر خاستگاه  ژئوپولتیک رژیم صهیونیستی به این قضیه نگاه میشود، ظرف سالهای گذشته با شکست مواجه شده است.

سردار سلامی تأکید کرد: یعنی  این مشعل سیاسی آمریکاییها در سوریه در حال افول و غروب است، و آنها  نه تحولات میدانی را در سوریه توانستند مدیریت کنند و نه تحولات سیاسی و امنیتی را؛ بنابراین امروز با یک استراتژی، سیاست و سناریوی ناقصی در سوریه مواجه هستند و وضعیت امنیتی و آینده سوریه  برای آنها معمای غیر قابل حلی شده است.

جانشین فرمانده کل سپاه اظهار داشت: این امر به این معنا است که هیچ فرمول سیاسی برای آمریکاییها و هیچ فرمول نظامی برای تسلط بر تحولات سوریه به چشم نمیخورد؛ از طرف دیگر ما شاهد تحولاتی در عراق بودیم که نشاندهنده به حاشیه رانده شدن تاثیر و نفوذ امریکاییها در عراق است.

سردار سلامی اظهار داشت: آمریکاییها نتوانستند روی زمین و در هوا حتی  با ایجاد ائتلاف ضد داعش هیچ نقش و تاثیری تعیین کنندهای در تحولات میدانی ماههای اخیر عراق داشته باشند؛ علاوه بر ان نتوانستند تاثیر تعیین کنندهای در  ساماندهی  و تحولات سیاسی عراق داشته باشند، و احساس میکنند که به حاشیه حوادث رانده شدند.

سردار سلامی با بیان اینکه آمریکاییها و صهیونیستها در حال رؤیت واقعیت جدیدی هستند، تأکید کرد: این واقعیت جدید این است که دیگر نه آمریکاییها و نه صهیونیستها و نه اروپاییها و نه متحدان منطقهای آنها با همه هزینههای اقتصادی، و با همه  شارژهای ایدئولوژیک و اعتقادی و حمایتهای نظامی و ائتلافهای نظامی قادر نیستند نقشی محوری در آفرینش تحولات سیاسی و امنیتی این منطقه داشته باشند.

* ارزیابی تحولات یمن

سردار سلامی اظهار داشت: شما وقتی به صحنه یمن نگاه میکنید  احساس می کنید که آن نیروهای الهام یافته از انقلاب اسلامی امروز در حال بازیابی نقش گستردهای هستند که با منافع سیاسی آمریکا و متحدان منطقهای آن کاملا در تضاد است.

سردار سلامی اظهار داشت: تحولات یمن هرگز به نفع سیاست آمریکاییها در حال پیشرفت نیست.

سردار سلامی تأکید کرد: شعلههای انقلاب را در بحرین  ملاحظه میکنیم که هرگز خاموش نمی شود؛ و این روند هم با سیاستها و اهداف آمریکاییها در تضاد است بالاخره بحرین یکی از پایگاههای استراتژیک آمریکایی ها در منطقه خلیج فارس است؛ آمریکا در حال روبرو شدن با پدیده نگرانکننده جدیدی است، در مجموع آنها احساس میکنند موازنه قدرت بین خودشان و انقلاب اسلامی را از دست دادند؛ یعنی انقلاب اسلامی در حال توسعه شعاعهای نفوذ الهامبخشی خود است .

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: اشتباهی که آن ها همواره مرتکب میشوند، آن است که تصور میکنند با انجام یکسری کارهای جزئی تاکتیکی، میتوان یک معادله راهبردی را به هم زد و معادله راهبردی جدیدی را شکل داد. این اشتباهی است که آنها میکنند. البته این نشاندهنده تمام حجم قدرتی است که آنها میتوانند بهکار بگیرند.

وی افزود: یعنی صهیونیستها، تمام اراده سیاسی خود را در شهید کردن شش رزمنده میبینند. این در قیاس اتکا به یک قدرت جهانی مثل آمریکا و یک قدرت سیاسی مثل اروپا و همینطور قدرت نظامی خود رژیم صهیونیستی، اصلا عددی به شمار نمیرود.

سردار سلامی تأکید کرد: تصور آنها این است که میتوانند با این لرزههای تاکتیکی، سطح راهبردی وسیعی از نفوذ و تاثیر ایجاد کنند؛ ولی اصلا این اقدامات در مجموعه قدرت و جبهه مقاومت چیزی به حساب نمیآید.

* ظرفیتهای تدبیر راهبردی دشمن به انتها رسیده است

وی ادامه داد: اما این امر واقعیت جدیدی را نشان میدهد؛ اولا اینکه آنها در حال زوال هستند، واقعا عملیاتی که فاقد منطق راهبردی و تاکتیکی است و نشان می دهد که ظرفیتهای تدبیر راهبردی آنها به انتها رسیده است، بیانگر روند رو به زوال قدرت و تاثیر این قدرت است، که این برای ما دستاوردهای روشنی دارد.

سردار سلامی افزود: اما نکته دیگر این که انگیزههای مقاومت و انتقامجویی را تحریک میکند، این انگیزهها را رشد میدهد و ما را به باورهای جدید و به طراحیهای جدید برای تلافی گستردهای نسبت به این وضعیت هدایت میکند.

* اقدامات اسرائیل ریشه در استراتژی آمریکا دارد

جانشین فرمانده کل سپاه، در پاسخ به سؤالی درباره اظهارات برخی تحلیلگران مبنی بر اینکه تجاوزگری اسرائیل در قنیطره احتمالا با هماهنگی آمریکا صورت گرفته است، اظهار داشت: مطمئنا، این دو یک مجموعه سیاسی واحد تلقی میشوند. هم آمریکاییها در میدان استراتژی اسرائیلیها عمل میکنند و هم اسرائیلیها بهعنوان بخش لاینفکی از سیاست منطقهای آمریکاییها هستند.

وی افزود: بنابراین، هر عملی که اسرائیلیها انجام میدهند ریشه در تفکر و استراتژی آمریکاییها دارد و ما هم این دو پدیده را از هم جدا نمیکنیم.

سردار سلامی تأکید کرد: مجموعه نبرد ما با رژیم صهیونیستی و متحدان راهبردی آن بهخصوص آمریکا یک مجموعه و پکیج به هم پیوسته است. آنچه که شما امروز بهعنوان نبردهای نیابتی بین انقلاب اسلامی و دنیای استکبار با محوریت آمریکا میبینید، در حقیقت توصیف همین واقعیت است. آمریکاییها از لنز صهیونیستها به صحنه نگاه میکنند و قصدشان این است که کشورهای اسلامی را تضعیف و متلاشی و چند تکه کنند؛ تا رژیم صهیونیستی در توازن قدرت برنده شود، و هم اینکه دوست دارند سیاستهایشان را در منطقه جاری کنند.

* با همه ابزارهای ممکن از اعمال سیاستهای امریکا در منطقه جلوگیری میکنیم

سردار سلامی گفت: ما با سیاست های آمریکا در منطقه مخالف هستیم و با همه ابزارهای ممکن از موفق شدن آنها در اعمال سیاست ها و استراتژی هایشان جلوگیری می کنیم و از بیان این حقیقت هم هیچ ابایی نداریم.

سردار سلامی تأکید کرد: بنابراین، میدان مواجهه راهبردی ما با آمریکا میدان باز است، همانطوری که آنها جبهه را در مسائل هستهای، تحریمهای اقتصادی، هجمههای فرهنگی، فتنههای داخلی، عملیات روانی، در حمایت و پشتیبانی از رژیم صهیونیستی و تلاش برای از بین بردن نفوذ منطقهای انقلاب و جمهوری اسلامی ایران، باز گذاشتهاند.

سردار سلامی گفت: میدانهای راهبردی نبردمان با آمریکاییها در امتداد این جبهههایی که نام برده شد با روشهای خاص خودش جریان دارد، گاهی با استفاده از روشهای دیپلماتیک و سیاسی و گاهی به روشهای دیگر.

جانشین فرمانده کل سپاه اظهار داشت: این مبارزات و روشها ادامه دارد تا جایی که آمریکاییها حقایق و واقعیتهای درون جهان اسلام را به رسمیت بشناسند و از جهان اسلام خارج شوند و همزیستی مسالمتآمیز بر اساس احترام و اعتماد متقابل با دنیای اسلام را بشناسند وگرنه، مادامی که آنها بخواهند جهان اسلام را به میدان بازی برای سیاستهای منطقهای خود تبدیل کنند، مطمئنا همه انرژیهای موجود در جهان اسلام هم علیه آنها بسیج خواهد شد.

سردار سلامی تأکید کرد: مسلمانان بیدار شدهاند و این بیداری بخش مهمی از الهاماتی است که تحت تاثیر انقلاب اسلامی اتفاق افتاد.

سردار سلامی در پاسخ به این سؤال که آیا تجاوز رژیم صهیونیستی به قنیطره به مذاکرات ایران با گروه 1+5 و آمریکا مرتبط است، اظهار داشت: این نظریه هم میتواند در کنار نظریهای که من ابتدا ارائه دادم، یعنی بهعنوان بازتابی از شکستهای گذشته در نظر گرفته شود.

وی افزود: شاید این توصیف دیگری از همان موضوعی است که صهیونیستها میخواهند با اقدامی تاکتیکی، معادله استراتژیک جدیدی بسازند. این معادله استراتژیک جدید همین است؛ یعنی بخشی از آن همین است که فکر میکنند میتوانند تاثیرات تعیینکنندهای در شکست دادن سیاستهای ما داشته باشند؛ ولی چه مذاکرات هستهای به شکست بینجامد و چه به موفقیت تبدیل بشود تنها یک موضوع است. موضوعات متعدد و بیشمار دیگری وجود دارد. خود موجودیت رژیم صهیونیستی و در حقیقت فروپاشی این رژیم یک موضوع اساسی است. این بسیار بزرگتر از موضوع هستهای است؛ یعنی اگر در موضوع هستهای همه مسائل حل شود، رژیم صهیونیستی همچنان بهعنوان یک موضوع اصلی منازعه باقی خواهد ماند.

* رویارویی آمریکا و رژیم صهیونیستی با ایران به فروپاشی آنها میانجامد

سردار سلامی در پاسخ به این سؤال که آیا ممکن است اینگونه حملات تنشآفرینیهای رژیم صهیونیستی موجب جنگ مستقیم ایران و رژیم صهیونیستی شود، اظهار داشت: به لحاظ اصولی هیچ چیزی غیرممکن نیست. البته، ما اعتقاد داریم که هم آمریکاییها و هم صهیونیستها در موقعیتی نیستند که جرأت و اراده انجام چنین سناریویی مخرب و ویرانگری را داشته باشند، چون حتی چنین تصوری در ذهن آنها یک کابوس بسیار خطرناک است؛ زیرا آنها را در معرض فروپاشی قطعی قرار خواهد داد.

وی افزود: اجتناب آنها از درگیری مستقیم با جمهوری اسلامی ایران یک واقعیت اثبات شده است. این به دلیل تاثیرات فوقالعاده مخرب و ویرانگری است که جمهوری اسلامی ایران میتواند در ممات این رژیم ایجاد کند. اما ما بهعنوان جمهوری اسلامی ایران همواره برای هر سناریویی آماده هستیم. واکنشهای ما بر سناریویی کاملا طراحی شده، سازماندهی شده و معین است و هر زمان که شرایط اتخاذ هر استراتژی وجود داشته باشد، آن را انتخاب و اعمال خواهیم کرد. خوشبختانه واقعیتهای گذشته تاریخی نشان میدهد که حرفهای ما فقط بیاناتی در کلام یا عباراتی روی کاغذ نبوده، بلکه واقعیتهایی روی زمین و میدان بوده است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها