به روز شده در: ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۸
سردار نقدی در مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر مقاومت:
امروز ما نیاز به هنری داریم که بیانگر حقایق هستی باشد و تصویرگر مقاومت آزادی‌ خواهانی که علیه مستکبران قد علم کرده اند.
کد خبر: ۳۹۵۱
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۴ - 29September 2013

ای هنرمندان! به جنبش درآیید و سکوت را بشکنید، شاید با فریاد شما دنیا ازا ین ظلمات بیرون آید

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، مراسم اختتامیه چهاردهمین جشنواره تئاتر مقاومت با کارگردانی محمد حیدری – مدیر پیشین مجموعه تئاترشهر – و با حضور سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، محسن مومنی شریف مدیر حوزه هنری، جواد جباری مدیرعامل بنیاد روایت، حفیظ الله رفیعی مدیرعامل انجمن تئاتر دفاع مقدس، حسین مسافرآستانه دبیر چهاردهمین جشنواره تئاتر مقاومت، علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت ارشاد ، قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی ایران و بسیاری از هنرمندان  و مسئولین کشور در تالار وحدت برگزار شد.

سردار محمد رضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در این مراسم با مخاطب قرار دادن هنرمندان گفت: ای هنرمندان! به جنبش درآیید و سکوت را بشکنید شاید با فریاد شما دنیا ازاین ظلمات بیرون آید. ای هنرمندان! دردمندی را به هنر خود بیفزاید و با هنر خود عظمت دفاع مقدس را به تصویر بکشید . برای به تصویر کشیدن عظمت دفاع مقدس  چه هنری بهتر و رساتر از هنر نمایش که تاریخ آن به قدمت تاریخ مقاومت است و تا کنون  بسیاری از حقایق هستی با این هنر نشان داده شده است. نمایش نجات حضرت ابراهیم از آتش، نمایش پیروزی چوب دستی حضرت موسی بر اژدها و تصویرگری پیروزی های الهی بر سحرو جادوی ظالمان.

 وی افزود: امروز ما نیاز به هنری داریم که ریشه های آن با مبانی اصلی و اساسی آفرینش در هم تنیده شده باشد و بتواند بیانگر حقایق هستی و تصویرگر مقاومت آزادیخواهانی باشد که علیه مستکبران قد علم کرده اند، مستکبرانی که حکومتهای مبتنی بر رای مردم را ابتدا مصادره و سپس سرکوبمی کنند. ظالمانی که خود را به سپاه ظلم و جایزه ها و مدال های بیچیز فروختهاند.

وی تصریح کرد: امروز دنیا نیازمند هنرمندان آزادیخواه است، هنرمندان شجاعی که زرق و برق مستکبران برایشان اهمیتی ندارد. کسانی که با قدرت روحی بسیار بالا می توانند در یأس وتاریکی ، شادی و پیروزی را به مردم هدیه کنند. از شما هنرمندان و همه کسانی که در این عرصه مقدس قدم برداشتید تشکر می کنم. خدا را شکر و سپاس میگویم که توفیق داد بسیجیان مقتدری که در عرصههای مختلف خطشکن بودهاند وارد میدان هنر شوند و بستر استکبارستیزی  درهنر نمایش را ایجاد کردند.

 رئیس سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: تنها زبانی که میتواند مقاومت ملتهای ایستاده در مقابل ظلم و ستم و استکبار را جانانه منتقل کند و به کمک مظلومان تاریخ بشتابد و دل آنها را با نور امید روشن کند همین زبان هنر است، پیروزی درخشان ملتها که خداوند آن را وعده داده مدیون هنرمندان است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها