به روز شده در: ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۵
معاون امور هنری وزارت ارشاد :
علی مرادخانی گفت: باید به سمتی برویم که این جشنواره ها توسط بخش خصوصی و با حمایت دولت برگزارشوند، تنها در این صورت است که می توان به امتداد و استمرار این جشنواره ها امیدوار بود.
کد خبر: ۳۹۵۵
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۳ - 29September 2013

نام

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت ارشاد در مراسم اختتامیه چهارهمین جشنواره تئاتر مقاومت گفت: در حال حاضر جشنواره هایی مانند تئاتر مقاومت را داریم که توسط نهادهای دولتی برگزار میشود، ما باید به سمتی برویم که این جشنواره ها توسط بخش خصوصی و با حمایت دولت برگزارشوند، تنها در این صورت است که می توان به امتداد و استمرار این جشنواره ها امیدوار بود.

 وی افزود: در دورههای گذشته این جشنواره با عنوان دفاع مقدس در کشور برگزار میشد اما در حال حاضر این جشنواره با عنوان مقاومت در حال برگزاری است که به نظر میرسد انتخاب نام مقاومت برای این جشنواره انتخاب بسیار درست و دقیقی است. نام " مقاومت" می تواند این جشنواره را از سطح بومی خارج و آن را در سطح جهان مطرح کند. امکان بینالمللی شدن این جشنواره وجود دارد زیرا مضامینی در دنیا هست که برای همه افرادی که در آن زندگی می کنند مشترک است. یکی از این مضامین عدالت است.

 مرادخانی خاطرنشان کرد: در دنیا نمایش هایی با موضوع مقاومت در حال اجرا هستند که میتوانیم از آنها دعوت کنیم تا در این جشنواره حضور داشته باشند. این جشنواره از دو سال پیش مجددا کارخود را آغاز کرده است ودر این مدت بسیار کوتاه آثار بسیار خوبی متقاضی شرکت در جشنواره را داشتند. استقبال از جشنواره بسیار خوب بوده است.

 دبیر چهارهمین جشنواره تئاتر مقاومت گفت: کیفیت بالای این جشنواره را مدیون  همراهی و همدلی بسیاری از هنرمندان هستیم. معاون هنری دولت دهم و معاون هنری دولت یازدهم وزارت ارشاد و مرکز هنرهای نمایشی برای برگزاری این جشنواره تلاش بسیار زیادی کردند که از آنها تقدیر و تشکر می کنم.  

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها