به روز شده در: ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵
فرمانده یگان‌های ویژه ناجا:
سردار کرمی گفت: نیرو‌های مسلح به‌خصوص نیروی انتظامی که وظیفه خطیر امنیت را بر عهده دارد، با آینده‌نگری می‌توانند زمینه‌های ارتقاء نظم و امنیت اجتماعی را فراهم کنند.
کد خبر: ۳۹۸۰۷۴
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵ - 23May 2020

آینده‌نگری پلیس ارتقاء نظم و امنیت اجتماعی را در پی داردبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سردار «حسن کرمی» فرمانده یگان‌های ویژه ناجا در دیدار با سردار «احمد نوریان» معاون اجتماعی نیروی انتظامی با اشاره به اینکه ما به‌عنوان میراث‌داران فرهنگی غنی و ارزشمند باید الگوی دیگران باشیم، اظهار داشت: نیرو‌های مسلح میراث‌دار فرهنگی هستند که از زمان امام خمینی (ره) و شهدای عزیز به آنان رسیده است؛ لذا باید تمام توان و تلاش خود را در راستای انتقال این میراث به نسل‌های آینده انجام دهیم و آثار خوبی را برای آیندگان از خود به جا بگذاریم.

وی با بیان اینکه امیدواریم تکالیفی را که از سوی حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) ابلاغ می‌شود به نحو مطلوب عملی کنیم، تصریح کرد: در تمامی بزنگاه‌ها، رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور به‌موقع و با بیانات شیوا و راهنمایی داهیانه به کمک نیرو‌های مسلح آمده‌اند تا موجبات ایجاد امنیت در سطح جامعه مرتفع شود، وظیفه همه ما به‌عنوان سربازان ولایت این است که مطیع امر رهبری باشیم و مسیر شهدایی را که برای حفظ این مرز و بوم از جان خود گذشته اند، دنبال کنیم.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا ضمن قدردانی از تمام کسانی که به هر نحو برای دفاع از این آب و خاک تلاش می‌کنند، بیان کرد: در تلاش هستیم از اولویت‌ها و سیاست‌های سازمان که رسالت اصلی آن تامین امنیت جامعه است، حمایت کرده و با تمام توان در مقابل کسانی که آرامش و آسایش مردم را هدف گرفته اند، بایستیم و با ایجاد امید در مردم و یاس و ناامیدی در جبهه دشمن، اقتدار کشور را بیش از پیش به رخ استکبار و بدخواهان نظام بکشیم.

این مقام ارشد انتظامی با تأکید بر اینکه رویکرد اجتماعی باید در تمامی مأموریت‌ها سرلوحه کار باشد، عنوان کرد: یگان ویژه در کنار اقتدار و صلابتی که در مقابل مخلان نظم و امنیت از خود نشان می‌دهد، در تلاش است با رأفت اسلامی و سرلوحه قرار دادن رویکرد اجتماعی و مردم محوری غائله‌ها و ناآرامی‌ها را با کمترین خسارت جانی و مالی، از لوس مخلان نظم و امنیت پاک کند.

وی ادامه داد: نیرو‌های مسلح به‌خصوص نیروی انتظامی که وظیفه خطیر امنیت را بر عهده دارد، با آینده‌نگری می‌تواند موجبات ارتقاء نظم و امنیت اجتماعی را فراهم کند.

سردار کرمی رسانه را قوی‌ترین سلاح در مقابله با عملیات روانی دشمن عنوان و تصریح کرد: معاونت اجتماعی حلقه اتصال بین رده‌های ناجا با رسانه ملی است که می‌تواند با ارائه برنامه‌های مطلوب جهت پخش در صدا و سیما چهره واقعی پلیس را به مردم معرفی و در مقابل هجمه دشمنان که در تلاش هستند این نیروی مردمی را چهره‌ای نامطلوب نشان دهند، بایستد و موجب برملا شدن نقشه‌های شوم آنان شود.

وی با اشاره به اینکه اطلاع‌رسانی نباید فقط منوط به درج خبر در سایت باشد، افزود: با توجه به گستردگی مأموریت ناجا در سطح کشور و درج اخبار آن در سایت پلیس جهت اطلاع‌رسانی به آحاد مردم، باید برنامه‌ای مدون تهیه شود تا پس از اینکه مردم از اتفاقات آگاهی پیدا کردند، با اشاعه و ترویج آموزش در خصوص همان موضوع شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی در مباحث گوناگون باشیم.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا از حمایت‌های معاونت اجتماعی قدردانی کرد و گفت: تعامل بین یگان ویژه و معاونت اجتماعی با توجه به مأموریت‌های گسترده می‌تواند ما را به رسیدن اهداف خود که در رأس آن پلیس در تراز انقلاب اسلامی است، یاری کند. امیدواریم با برگزاری بیشتر این جلسات به نتیجه‌ای مطلوب در راستای ارائه خدمات یگان ویژه هم در بحث تأمین نظم و امنیت و هم مأموریت‌های مردم‌یاری از رسانه ملی و خبرگزاری‌ها برسیم.

سردار کرمی در پایان مشارکت بیشتر مردم را در ایجاد و ارتقاء امنیت عمومی مهم عنوان کرد و گفت: یگان ویژه با حضور عملی در کنار مردم در صحنه‌های گوناگون مانند سیل، زلزله و کرونا در تلاش است که مشارکت مردم را در ایجاد هرچه بهتر امنیت جامعه جلب کند که این امر یکی از شاخصه‌های پلیس در تراز انقلاب اسلامی است و امیدواریم با یاری خداوند به این مهم دست پیدا کنیم.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها