به روز شده در: ۲۶ تير ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۲
معاون بهداد ناجا مطرح کرد؛
سردار محمدرضا حسینی با اشاره به در پیش بودن ایام تعطیلات تابستانی و از سرگیری مسافرت‌های بین شهری با رفع محدودیت در تردد‌ها، نسبت به شروع موج دوم همه‌گیری کرونا هشدار داد.
کد خبر: ۳۹۹۰۰۰
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸ - 30May 2020

احتمال شروع موج دوم همه گیری کرونا با سفر‌های تابستانه/ ضرورت بازتوانی نیرو‌ها و تجهیزات مراکز درمانیبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‎پرس، سردار «محمدرضا حسینی» معاون بهداد ناجا در تشریح این خبر اظهار داشت: با وجود مهار ویروس کرونا در اکثر استان‌ها، هنوز شاهد گسترش شیوع این بیماری در شهر‌های مختلف هستیم.

وی با اشاره به افزایش نگران‌کننده شمار مبتلایان به کرونا در برخی استان‌ها بیان کرد: هنوز بسیاری از مردم خطر ابتلا به کرونا را جدی نگرفته‌اند و بدون رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی در اماکن پر تردد حضور می‌یابند و ناخواسته به گسترش زنجیره انتقال ویروس کمک می‌کنند.

سردار حسینی در ادامه با اظهار نگرانی از احتمال شروع موج دوم همه‌گیری کرونا با افزایش مسافرت‌ها در آستانه تعطیلات تابستانی با توجه به رفع محدودیت در ترددها، هشدار داد: سفر‌های بین شهری در صورت رعایت نکردن موازین بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، احتمال شیوع بیماری در شهر‌ها و روستا‌هایی که تاکنون موردی از ابتلا به کرونا نداشته‌اند را در پی دارد.

معاون بهداد ناجا با اشاره به این که شرایط هنوز عادی نیست، متذکر شد: کرونا هنوز در کمین همه افراد است و مردم نباید به هیچ عنوان رعایت فاصله اجتماعی و سایر دستورالعمل‌های پیشگیرانه و بهداشتی را نادیده بگیرند.

سردار حسینی در ادامه با اشاره به پذیرش و خدمات رسانی مراکز درمانی ناجا به بالغ بر ۶۳ هزار بیمار کرونایی در کشور بر لزوم آمادگی و بازتوانی نیروی انسانی و امکانات و تجهیزات درمانی در مواجهه احتمالی با موج دوم همه‌گیری کرونا تأکید و تصریح کرد: در این دوره، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی باید ضمن ارتقای روحیه و بازتوانی کادر درمانی، ذخایر اقلام بهداشتی و مراقبتی نظیر ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده خود را تا میزان ضرورت افزایش دهند.

وی با اشاره به همه‌گیری ویروس کرونا در استان خوزستان در خصوص روند پذیرش و بستری بیماران در بیمارستان فاطمه الزهرا (س) ناجا اهواز بیان کرد: این مرکز درمانی هم‌اکنون به‌عنوان بیمارستان معین مراکز دانشگاهی استان در زمینه پذیرش بیماران کرونایی در حال خدمات‌رسانی است و تاکنون بالغ بر هزار و ۶۰۰ بیمار مبتلا به‌صورت سرپایی یا بستری در این مرکز تحت مراقبت‌های درمانی قرار گرفته‌اند.

سردار حسینی توصیه کرد: مردم در خانه به‌عنوان امن‌ترین سنگر در برابر ویروس کرونا بمانند، از سفر‌های غیرضروری پرهیز کنند و همچنان به استفاده از ماسک و دستکش و رعایت فاصله ایمن در رفت و آمد‌ها ادامه دهند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها