به روز شده در: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۲
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان:
سیامک بهاروند گفت: امام خمینی (ره) ثابت کرد با دست خالی می توان در مقابل ظلم و استبداد ایستاد و با توکل و ایمان به خدای بزرگ پیروز شد.
کد خبر: ۳۹۹۶۲۰
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۵ - 02June 2020

به گزارش  دفاع‌پرس از خرم آباد، «سیامک بهاروند» رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان، امروز در مراسم  ارتحال حضرت امام خمینی (ره)  که با حضور مسئولین واحد خرم آباد در کنار شهدای گمنام این واحد دانشگاهی برگزار شد، اظهار داشت: امام ثابت کرد با دست خالی می توان در مقابل ظلم و استبداد ایستاد و با توکل و ایمان به خدای بزرگ پیروز شد.

بهاروند در ادامه افزود: امام خمینی (ره) در شرایطی مقابل رژیم ستمشاهی ایستاد که این رژیم با ایجاد فضای خفقان و فشار هر گونه صدای مخالفی را به شدت سرکوب می کرد اما امام با همه فشارها و مشکلاتی که برای ایشان ایجاد کردند از هدف و مقصودی که بدنبال آن بود کوتاه نیامد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان گفت: امروزه شاهدیم در اقصی نقاط جهان ندای حق طلبی و مبارزه با جور و ستم و استبداد به گوش می رسد و حتی در خود آمریکا مردم با برپایی راهپیمایی های گسترده پایه های کاخ سفید را به لرزه درآورده اند.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام مومنی منش معاون فرهنگی نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان نیز با تسلیت سالروز ارتحال امام (ره) گفت: 15خرداد نقطه عطفی در تاریخ مبارزات مردم دلیر ایران بر علیه رژیم شاه بود که در ادامه منجر به پیروز ی انقلاب شکوهمند اسلامی در بهمن 57 شد.

مومنی منش در ادامه گفت: مهمترین ویژگی شخصیتی امام خمینی (ره) جامعیت ایشان است که نظیر آن در غیر ائمه معصومین (ع) کمتر دیده شده است.

معاون فرهنگی نهاد رهبری شخصیت فقهی امام خمینی (ره) را شخصیتی کم نظیر بر شمرد و گفت: فقه امام، فقهی بسیار پویا و کارآمد بود و برای همه مسائل روز جامعه پاسخی شایسته و جامع داشت.

مومنی منش سپس به بررسی شاخصهای خط امام پرداخت و گفت: از مهمترین شاخصه های خط امام توکل، تواضع، شجاعت بی نظیر، ساده زیستی، قاطعیت و سازش ناپذیری در مقابل قدرت های بزرگ و دشمن شناسی و احیاء ارزش های اسلامی است.

حجت الاسلام مومنی منش در ادامه گفت: به فضل الهی در حال حاضر نیز به گواه دوست و دشمن همان شاخص ها و منش های امام خمینی (ره) در وجود مقام معظم رهبری ساری و جاری است.

در پایان این مراسم با قرائت فاتحه و نثار گل به مقام والای شهدای انقلاب اسلامی،جنگ تحمیلی، شهدای مدافع حرم و شهدای سلامت ادای احترام شد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها