به روز شده در: ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۳۲
رحمانی فضلی:
وزیر کشور در پیامی در آستانه روز شهرداری و دهیاری تأکید کرد: خدمات گسترده و ارزنده شهرداری‌ها و دهیاری‌ها که در ابعاد وسیع و گوناگون، نقش بسیار موثری در آسایش، امنیت و سلامت شهروندان ایفا می‌کند.
کد خبر: ۴۰۴۱۳۹
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸ - 03July 2020

شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نقش مؤثری در آسایش شهروندان دارندبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در آستانه روز شهرداری و دهیاری در پیامی خطاب به شهرداران و دهیاران سراسر کشور ضمن تبریک سالروز میلاد امام رضا علیه السلام و با بیان اینکه وجود یک هزار و ۳۴۵ شهرداری و ۳۷۰ هزار و ۸۰ دهیاری در سطح کشور فرصت مغتنمی برای ارتقای سرمایه اجتماعی، امیدبخشی و افزایش نشاط اجتماعی است، اظهار داشت: از شهرداران و دهیاران انتظار می‌رود با وسعت بخشی به تلاش‌ها و اقدامات موثر خود در سال جهش تولید، گام‌های ارزنده و بلندتری در جهت توسعه، عمران و آبادانی مناطق بردارند.

متن کامل پیام وزیر کشور که خطاب به شهرداران و دهیاران سراسرکشور صادر شده بدین شرح است:

«چهاردهم تیرماه مصادف با سالگرد تصویب «قانون تأسیس دهیاری‌های خودکفا در روستا‌های کشور» روز شهرداری و دهیاری است. شکل‌گیری و استقرار شورا‌های اسلامی شهر و روستا با رای مستقیم مردم و انتخاب شهرداران و دهیاران از سوی شورا‌ها به عنوان مدیران اجرایی سکونت گاه‌های شهری و روستایی را به واقع می‌توان یکی از بزرگترین افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در راستای تحقق مردم‌سالاری دینی، تقویت نها‌های محلی و مدنی و نقطه عطف در پیوند حاکمیت با مردم دانست.

خدمات گسترده و ارزنده شهرداری‌ها و دهیاری‌ها که در ابعاد وسیع و گوناگونی نظیر حفظ محیط زیست، بهداشت و سلامت، مدیریت بحران، بهبود سیما و منظر، ارتقا و سامان‌بخشی وضعیت کالبدی- فیزیکی سکونتگاه‌ها، مدیریت پسماند، ایمنی و آتش‌نشانی، برنامه‌های فرهنگی ـ اجتماعی و... نمود پیدا می‌کند، نقش بسیار موثری در آسایش، امنیت و سلامت شهروندان و دستیابی به شاخصه‌های یک سکونتگاه سالم، زیبا، پویا، بانشاط و توسعه‌یافته ایفا می‌کند.

وجود یک هزار و ۳۴۵ شهرداری و ۳۷۰ هزار و ۸۰ دهیاری در سطح کشور، به عنوان بازوان اجرایی شورا‌های اسلامی فرصت مغتنمی برای ارتقای سرمایه اجتماعی، امیدبخشی و از همه مهم‌تر افزایش نشاط اجتماعی در میان آحاد جامعه می‌باشد. بدون شک بالندگی و شکوفایی این نهاد‌های مردمی، در گرو سیاست‌گذاری، حمایت‌های مادی و معنوی دولت و نیز همکاری و برنامه‌ریزی همه دستگاه‌ها برای پیشرفت همه‌جانبه شهر‌ها و روستا‌های کشور است. بحمدا... حمایت از شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در طول فعالیت دولت تدبیر و امید، در قالب تهیه و تدوین سیاست‌ها و برنامه‌های مناسب و همچنین تخصیص اعتبارات و امکانات، معنایی ملموس یافته که ان‌شاءالله با قوت بیشتری ادامه خواهد یافت.

از شهرداران و دهیاران هم انتظار می‌رود با وسعت بخشی به تلاش‌ها و اقدامات موثر خود به ویژه در حوزه ایجاد درآمد‌های پایدار محلی و زمینه‌سازی برای توسعه کسب وکار‌های مختلف، در سالی که با عنوان «جهش تولید» از سوی مقام معظم رهبری (مد ظله‌العالی) نامگذاری شده‌است، گام‌های ارزنده و بلندتری در جهت توسعه، عمران و آبادانی مناطق بردارند.

اکنون در آستانه ۱۴ تیر، با تبریک این روز فرخنده که امسال با ایام مبارک ولادت امام رضا علیه السلام نیز مقارن و متبرک است، به همه دست‌اندرکاران حوزه مدیریت شهری و روستایی در سطوح ملی و محلی به‌ویژه شهرداران، دهیاران و اعضای شورا‌های اسلامی شهر و روستای سراسر کشور، از درگاه ایزد متعال برای تمامی عزیزانی که دغدغه توسعه، پیشرفت و اعتلای کشور را دارند، آرزوی تندرستی و توفیق روزافزون دارم.

امید آن‌که در سایه توجهات حضرت، ولی عصر (عج) و تحت رهنمود‌های مقام معظم رهبری (مد ظله‌العالی) و همچنین اجرا و تحقق سیاست‌ها و برنامه‌های مؤثر دولت تدبیر و امید، شاهد پیشرفت‌های چشمگیر و درخور توجهی در جهت توسعه همه‌جانبه کشور، تقویت زیست بوم و استفاده از رویکرد‌های نوآورانه و خلاقانه در اداره بهینه امور شهر‌ها و روستا‌ها باشیم.»

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها