به روز شده در: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۶
«سایه روشن» عنوان مجموعه مستندی از فرهنگسرای اندیشه است که در آن به نقد و بررسی عرفان‌های کاذب پرداخته شده است.
کد خبر: ۴۰۷۶۰۰
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۷ - 26July 2020

نقد و بررسی عرفان‌های کاذب در برنامه «سایه روشن»به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، فرهنگسرای اندیشه با بهره‌گیری از اساتید و صاحب‌نظران رشته‌های مختلف، ابعاد ناگفته‌ای از موضوعات اندیشه‌ای را در قالب جریان شناسی فرهنگی و تاملاتی در باب عرفانهای کاذب را مورد بررسی قرار داده و عموم جامعه را با آن آشنا می‌کند.

این فرهنگسرا در جدیدترین تولید فرهنگی خود سراغ موضوع بسیار مهم و چالشی عرفان‌های کاذب و نوظهور رفته و درس گفتارهایی بسیار کوتاه و موثر را با نام «سایه روشن» با حضور اساتید برجسته حوزه و دانشگاه تولید کرده است. از آنجا که موضوع عرفان‌های نوظهور همواره دارای نقطه نظرات متفاوتی در بین اساتید، اندیشمندان و پیروان این مکاتب داشته است برپایی این ویژه برنامه می‌تواند کمک زیادی به نقد و بررسی این مکاتب کاذب داشته باشد.

سایه روشن، مجموعه ویدئوهایی است که در آن ۴ عرفان نوظهور «یوگا»، «عرفان واره حلقه»، «مدعی یمانی» و «عرفان‌های بازاری» از منظر کارشناسان و صاحبان اندیشه و قلم مورد نقد و بررسی قرار گرفته است.

حجت‌الاسلام عرب ضمن معرفی مکتب «یوگا» به نقد و بررسی آن پرداخته است، حجت‌الاسلام شمشیری عرفان واره حلقه را مورد بررسی قرار داده، حجت‌الاسلام «شهبازیان» نقدی بر مدعی یمانی دارد و حجت‌الاسلام مظاهری به معرفی، نقد و بررسی عرفان‌های بازاری پرداخته است.

این مجموعه در قالب ویدئوهایی چند قسمتی آماده شده و به مرور از طریق فضای مجازی فرهنگسرای اندیشه منتشر می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به صفحه اینستاگرامی این فرهنگسرا به آدرس @farhangsara.andishe از این مطالب استفاده کنند.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها