به روز شده در: ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۹
در دومین روز از رزمایش مشترک پیامبر اعظم ۱۴ صورت گرفت؛
سپاه پاسداران در دومین روز از مرحله نهایی رزمایش مشترک پیامبر اعظم (ص) ۱۴ عملیات مین‌ریزی دریایی و شلیک موشک‌های «هرمز» و «فاتح» را با موفقیت انجام داد.
کد خبر: ۴۰۸۰۵۳
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۴ - 29July 2020

به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، نیروهای هوافضای و دریایی سپاه با به‌کارگیری تاکتیک‌ها و تجهیزات نوین، بخشی از توانمندی‌های گسترده خود در مقابله با تهدیدات فرضی دشمن در دومین روز از مرحله نهایی رزمایش مشترک پیامبر اعظم (ص) ۱۴ را به نمایش گذاشتند.

دستاورد مهم هوافضای سپاه در مرحله دوم رزمایش مشترک پیامبر اعظم (ص) ۱۴، شلیک موفق موشک‌های بالستیک از اعماق زمین به‌صورت کاملاً استتارشده بود که این دستاورد مهم می‌تواند سازمان‌های اطلاعاتی دشمن را در رویارویی احتمالی با چالش‌های جدی روبه‌رو کند.

مین ریزی دریای و شلیک موشک‌های «هرمز» و «فاتح»

در مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۴ سپاه که در آب‌های نیلگون خلیج همیشه فارس و تنگه راهبردی هرمز برگزار شد، پهپاد‌های نیروی هوافضای سپاه با حمله به ناو هواپیمابر شبیه‌سازی شده دشمن، پل فرماندهی این ناو را مورد هدف قرار دادند.

در این مرحله از رزمایش هواپیما‌های سوخو ۲۲ سپاه، اهداف از پیش تعیین شده در جزایر فارور را به وسیله بمب‌های بالدار مورد هدف قرار داده و منهدم کردند.

انهدام اهداف دشمن فرضی که سختگیرانه و در ابعاد بسیار کوچکتر از اندازه واقعی طراحی شده بودند، با انواع بمب‌های هوشمند از دیگر بخش‌های این مرحله از رزمایش بود.

مین ریزی دریای و شلیک موشک‌های «هرمز» و «فاتح»

تمرین جنگ دو نیروی هوافضا و دریایی سپاه در کنار یکدیگر یکی از بخش‌های مهم این رزمایش بود که با ایجاد سامانه‌های فرماندهی، کنترل مشترک، تلفیق تاکتیک‌ها و شیوه‌های رزم دو نیرو، تقابلی غافلگیرکننده با دشمن را به نمایش گذاشتند.

عملیات رزم موشکی موفق با شلیک دو فروند موشک زمین به زمین «هرمز» و «فاتح»، و یک فروند موشک بالستیک به سمت اهداف معین و همچنین اجرای آتش پدافند هوایی نقطه‌ای در این مرحله از رزمایش با موفقیت اجرا شد.

هجوم پهپاد‌های شاهد ۱۸۱، مهاجر و باور به سمت اهداف دشمن فرضی و انهدام مواضع از پیش تعیین شده در این مرحله از رزمایش با موفقیت به انجام رسید.

مین ریزی دریای و شلیک موشک‌های «هرمز» و «فاتح»

عملیات موشکی سطح به سطح شناوری، ساحل به دریا، اجرای آتش سنگین توپخانه و ادوات، همچنین عملیات مین‌ریزی آفندی برای قطع خطوط مواصلاتی دشمن در دومین روز از رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۴ به نمایش درآمد.

اجرای آتش انواع تیربار، آرپی جی و سلاح‌های سبک نیرو‌های رزمی جهادی در خط و دژ‌های پیرامون جزایر، بار دیگر عزم راسخ مرزنشینان دریا دل در دفاع از ایران اسلامی را به نمایش گذاشت.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها