به روز شده در: ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲
امام جمعه بوشهر:
آیت الله «غلامعلی صفایی بوشهری» با بیان اینکه غیر از تهاجم نظامی تحریم و تحریف از پروژه‌های مهم و کلان دشمنان است، گفت: تحریم برای تحت فشار قرار دادن ملت‎ها در کوتاه مدت و دراز مدت است تا با تحریم نظام اسلامی دچار پراکندگی شود و مردم از نظام جدا شوند.
کد خبر: ۴۰۹۷۴۱
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹ - 08August 2020

به گزارش دفاع‌پرس از بوشهر، آیت الله «غلامعلی صفایی بوشهری» امام جمعه بوشهر اظهار داشت: در طول تاریخ جبهه استکبار به عنوان جبهه ضد بشری در تمامی ابعاد سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، حوزه‌های علمی و فناوری بر ضد جهان بشریت فعال بود و یکی از علل نهضت‌های انبیاء نجات بشر از دست جنایتکاران و استبکار جهانی است.

وی گفت: در حال حاضر جهان استکبار به سرکردگی آمریکا و با همدستی کشور‌های بد‌سابقه‌ای مثل انگلیس و رژیم اشغالگر قدس به دنبال تحمیل اندیشه‌های خود بر جهان با هدف چپاول ثروت جامعه جهانی و تسلط بر مراکز قدرت هستند.

وی ضمن بیان اینکه انقلاب اسلامی طلوع آزادی انسان از افق اسلام بود، خاطرنشان کرد: اسلام به عنوان دینی است که می‌تواند جامعه بشر را نجات بدهد، عدالت اجتماعی را به عنوان برنامه حکومتی ارائه کند و با این دیدگاه در مقابل جهان استکبار قرار گرفت.

آیت الله بوشهری افزود: آمریکا به دلیل اینکه خود را در معرض حرکت افشاگرانه و آ‌زادی‌بخش می‌بیند توان خود را به کار می‌گیرد تا در مقابل انقلاب اسلامی ایران قرار بگیرد و تمام فشار‌هایی که می‌تواند را بر این انقلاب وارد کند؛ اعم از فشار‌های سیاسی، اقتصادی، تهاجم فرهنگی، فتنه اجتماعی و تهاجم در عرصه علم و فناوری و این طبیعت و هویت استکبار آمریکا و جهان غرب است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه غیر از تهاجم نظامی تحریم و تحریف از پروژه‌های مهم و کلان دشمنان است، اظهار کرد: تحریم برای تحت فشار قرار دادن ملت‎ها در کوتاه مدت و دراز مدت است تا با تحریم نظام اسلامی دچار پراکندگی شود و مردم از نظام جدا شوند.

وی افزود: دشمنان تلاش می‌کنند در سیاست‌های میان مدت و درازمدت نیز طرح «براندازی اقتصادی نرم» و «براندازی سیاسی نرم» را داشته باشند. آن‌ها سعی می‌کنند جنایتی که خود مرتکب شده و مردم را دچار بحران کرده‌اند را تقصیر نظام اسلامی بیاندازند و آدرس غلط می‌دهند.

آیت الله بوشهری بیان کرد: دشمن تهاجم روحی و روانی را به این طریق به جامعه هدف تحمیل می‌کنند و همه چیز را وارونه جلوه می‌دهد. چنانچه خود را مدافع حقوق بشر قلمداد می‌کنند و کشور‌هایی که مورد تعرض قرار گرفته‌اند به عنوان ناقض حقوق بشر جلوه می‌دهند. این از برنامه‌های خاص آن‌ها است.

وی با بیان اینکه ما باید تهدید‌های تحریمی و تحریفی را به فرصت تبدیل کنیم افزود: تاکنون با رهنمود‌های مقام معظم رهبری توانسته‌ایم در برابر تحریم‌ها و تحریف‌ها مقاومت کنیم هر چند آسیب‌هایی هم به ما رسیده، اما دشمنان نتوانسته‌اند به اهداف خود برسند.

امام جمعه بوشهر ضمن تاکید بر اینکه در عرصه مبارزه تحریم وظیفه اصلی بر عهده دولت‌هاست، گفت: بر نخبگان واجب است در برابر تحریم‌ها و تحریف‌های جهان استکبار مبارزه ادراکی ایجاد و افشاگری کنند و جامعه را به سمت مقاومت ادراکی، رشد و نخبگی در عرصه فهم دشمن پیش ببرند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها