به روز شده در: ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۶
معاون اول اشرف غنی:
معاون اول ریاست‌جمهوری افغانستان گفت: طالبان یک گروه «کوچک زشت و خشن» است و مردم در شهرها از آنها نفرت دارند و ساکنان روستاهای تحت تسلط طالبان نیز برای آزادی از «چنگال» این گروه لحظه‌شماری می‌کنند.
کد خبر: ۴۱۵۸۶۱
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲ - 14September 2020

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «امرالله صالح»، معاون اول ریاست‌جمهوری افغانستان درباره اقدامات خرابکارانه گروه طالبان اظهار داشت: طالبان یک گروه «کوچک زشت و خشن» است و جمهوریت یک اکثریت ارزش‌محور و انسانی. مردم نگران نباشند و منتظر ذوب‌شدن طالبان در کوره جامعه باشند.

صالح همچنین در یک یادداشت فیسبوکی تأکید کرد که تاریخ گواه پیروزی زشتی بر زیبایی نیست و نخواهد بود.

وی با مقایسه نظام جمهوری اسلامی با رویکرد طالبان، نوشت که جمهوریت نظام عدلی و قضایی دارد، اما طالبان به دادگاه صحرایی اعتقاد دارند.

به گفته او، همین امر سبب شده است که دولت افغانستان هزاران زندانی طالبان را در بند داشته باشند، اما آن طرف، طالبان هر کسی را که اسیر کرده، سر بریده‌اند.

معاون اول ریاست‌جمهوری افغانستان در ادامه نوشت که مردم در شهر‌ها از طالبان نفرت دارند و ساکنان روستا‌های تحت تسلط طالبان نیز برای آزادی از «چنگال» این گروه لحظه‌شماری دارند.

به گفته صالح، از دید طالبان معنای اقتصاد، باج‌گیری تحت عنوان عشر و صادرات منظم تریاک است که هر کسی به آن تمکین نکرد، با قمه و یا تیر مجازات می‌شوند.

صالح این اظهارات را درحالی مطرح کرده که روز شنبه هفته جاری مذاکرات صلح افغانستان رسما در دوحه، پایتخت قطر گشایش یافت.

گروه‌های تماس جمهوری اسلامی افغانستان و گروه طالبان نیز شب گذشته نخستین نشست خود را برگزار کرده‌اند. در این نشست روی اصول رفتاری و تقسیم اوقات نخستین جلسه مذاکرات مستقیم بحث شده است.

انتهای پیام/ 117

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها