به روز شده در: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۱
یکی از دستیاران رئیس‌جمهور آذربایجان با رد ادعای استقرار ۴ هزار نیرو‌ی ترکیه در خاک کشورش گفته این ادعا کاملاً بی‌معنی است.
کد خبر: ۴۱۹۱۷۰
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۸ - 29September 2020

آذربایجان ادعای استقرار نیرو‌های ترکیه در خاک خود را رد کردبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، در پی ادعای سفیر ارمنستان مبنی بر اینکه ترکیه حدود چهار هزار نیروی مسلح را از شمال سوریه در آذربایجان مستقر کرده «حکمت حاجی‌یف»، یکی از دستیاران «الهام علی‌اف» رئیس‌جمهور آذربایجان امروز (دوشنبه) این ادعا را رد کرد.

به نوشته خبر‌گزاری رویترز، حاجی‌یف در این خصوص مدعی شد: «شایعات درباره نظامیانی که گفته می‌شود از سوریه به آذربایجان اعزام شده‌اند، اقدام تحریک‌آمیز دیگری از طرف ارمنستان و کاملاً بی‌معنی است.»

خبر‌گزاری اینترفکس ساعاتی پیش نوشت، سفیر ارمنستان در روسیه مدعی شده که ترکیه حدود چهار هزار نیروی مسلح را از شمال سوریه به آذربایجان اعزام کرده است.

از سرگیری درگیری‌های مرزی جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر منطقه مورد مناقشه قره‌باغ از بامداد یکشنبه آغاز شد.

دو روز پیش از آغاز درگیری‌ها، سفارت آمریکا در باکو و ایروان از شهروندان آمریکایی خواسته بود وارد منطقه مورد مناقشه نشوند.

جمهوری‌های آذربایجان و ارمنستان، دو جمهوری استقلال یافته از اتحاد جماهیر شوروی از سال ۱۹۹۲ به دنبال تصرف منطقه قره‌باغ کوهستانی توسط ارمنستان و اعلام خودمختاری این منطقه وارد درگیری نظامی شدند و تلاش‌ها برای حل مناقشه قره‌باغ در قالب گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا تاکنون بی‌نتیجه بوده است.

وزارت دفاع حکومت منطقه مورد مناقشه قره‌باغ که تحت حمایت ارمنستان قرار دارد، می‌گوید در درگیری‌های روز یکشنبه با جمهوری آذربایجان، چهار بالگرد، ۱۵ پهپاد و ۱۰ تانک این کشور نابود شدند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها