به روز شده در: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۰
دبیر هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت از انتخاب آثار بخش صحنه‌ای این جشنواره از طریق مشاهده فیلم خبر داد.
کد خبر: ۴۲۱۷۰۰
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶ - 14October 2020

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، حمید نیلی دبیر هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت گفت: متاسفانه در شرایطی به سر می‌بریم که هر روز تعداد قابل‌توجهی از هموطنان عزیزمان به دلیل شیوع ویروس کرونا جان خود را از دست می‌دهند و این وضعیت کار را برای برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری دقیق و مشخص فعالیت‌های فرهنگی هنری بسیار سخت می‌کند. در این شرایط و به‌ناچار، ستاد اجرایی جشنواره که مصمم به ارزیابی زنده آثار و رعایت موازین مندرج در فراخوان است تصمیم گرفت جهت رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی کرونا و حفظ سلامت خانواده بزرگ تئاتر کشور، انتخاب آثار بخش صحنه‌ای این جشنواره از طریق رویت فیلم صورت گیرد.

وی افزود: کلیه پذیرفته‌شدگان در مرحله انتخاب متون این جشنواره تا دهم آبان‌ماه فرصت دارند تا یک نسخه لوح فشرده و باکیفیت از نمایش خود را همان‌گونه که قرار بود برای هیئت انتخاب آثار به مرحله اجرا درآورند، با یک دوربین ضبط ویدیویی کرده و به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

نیلی درباره شیوه انتخاب آثار از طریق مشاهده فیلم اثر نیز افزود: در جلسات ستاد برگزاری جشنواره، مزایا و معایب این طرح مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت به مدلی رسیدیم که تا حد امکان همه جوانب کار در آن لحاظ شده باشد؛ لذا مقرر شد ارزیابی‌ها طبق جدولِ از پیش ارائه شده، در سالن از طریق ویدیو پروجکشن و با حضور اعضای هیئت محترم انتخاب به‌طور کامل نمایش داده شود و همچنین با کارگردان مربوطه در ابتدا و انتهای نمایش، جهت پاره‌ای توضیحات درباره طراحی صحنه، لباس و ... ارتباط تصویری زنده برقرار گردد.

وی در خصوص استقبال از این جشنواره گفت: بسیار خوشحالم که اعلام کنم جشنواره هفدهم تئاتر مقاومت با اقبال عمومی جامعه شریف تئاتر کشور مواجه شد که تعدد آثار رسیده به جشنواره در بخش‌های گوناگون مبیّن این موضوع است. امیدوارم شرایط به نحوی رقم بخورد که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده بتوانیم تا پایان جشنواره، میزبانیِ شایسته‌ای از هنرمندان و گروه‌های شرکت‌کننده در این رویداد فرهنگی داشته باشیم.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار