به روز شده در: ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۶
وزیر خارجه عربستان سعودی:
«فیصل بن فرحان» ضمن تأکید بر این موضوع که سازش با رژیم صهیونیستی در نهایت رخ خواهد داد، گفت، اختلافاتی که گاهی میان ریاض و واشنگتن رخ می‌دهد، تصادفی است.
کد خبر: ۴۲۳۷۷۵
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۸ - 28October 2020

عادی‌سازی روابط با اسرائیل در نهایت رخ خواهد دادبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «فیصل بن فرحان» وزیر خارجه عربستان سعودی در نشستی مجازی که پژوهشکده سیاست خاور نزدیک واشنگتن آن را برگزار کرده بود، گفت: عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در نهایت، رخ خواهد داد.

براساس گزارش وبگاهی خبری «العهد» لبنان، وی تصریح کرد: تنش‌هایی که گاهی میان ریاض و واشنگتن رخ می‌دهد، تصادفی است و این روابط دوجانبه بر پایه روابط شخصی نیست بلکه اساس آن، منافع دوطرفه است.

فرحان افزود: تحقق صلح و ثبات دائمی جز با توافق دائمی میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها رخ نخواهد داد، عادی‌سازی روابط اتفاق خواهد افتاد، اما ایجاد کشور فلسطینی و از سرگیری طرح صلح فلسطینی - اسرائیلی ضروری است.

وی در واکنش به اظهارات اماراتی‌ها مبنی بر اینکه لغو طرح اشغال اراضی کرانه باختری در مقابل توافق سازش ابوظبی با تل‌آویو رخ داده، تصریح کرد: اگر از این منظر به آن نگاه کنیم (می‌توانیم بگوییم) زمینه را برای بازگشت احتمالی فلسطینی‌ها و فلسطینی‌ها به میز مذاکره فراهم کرد.

امارات و بحرین در پانزدهم سپتامبر گذشته توافق عادی‌سازی امضا کردند و سودان نیز اخیرا به این کشور‌ها پیوست.

انتهای پیام/ ۴۲۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها