به روز شده در: ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۰۵:۲۷
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی خبر داد؛
فرمانده سپاه روح الله گفت: بسیج سازندگی و قرارگاه محرومیت زدایی سپاه روح الله استان مرکزی در طول یک سال گذشته بیش از ۶۴۰ پروژه عمرانی و محرومیت زدایی در سطح استان اجرا کرده است.
کد خبر: ۴۲۸۳۵۹
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۰ - 25November 2020

اجرای بیش از ۶۴۰ پروژه عمرانی و محرومیت زدایی در استان مرکزی

به گزارش دفاع‌پرس از استان مرکزی، سردار سرتیپ دوم پاسدار «محسن کریمی» فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در نشست صمیمی با مدیر کل و معاونین دادگستری استان مرکزی به مناسبت هفته گرامیداشت بسیج گفت: بسیج سازندگی و قرارگاه محرومیت زدایی سپاه روح الله استان مرکزی در طول یک سال گذشته بیش از ۶۴۰ پروژه عمرانی و محرومیت زدایی در سطح استان اجرا کرده است.

کریمی اظهار کرد: رویکرد سپاه و بسیج استان مرکزی در اجرای طرح ها ایجاد اشتغال و تحقق اقتصاد مقاوم و مردمی در سطح شهرستان ها و روستاها است.

وی ادامه داد: در همین راستا طرح های مرتبط با آب کشاورزی در مناطق محروم با هدف کمک به ایجاد اشتغال،  افزایش سطح زیر کشت و جلوگیری از هدر رفت منابع آبی اجرا شده و در طول یکسال گذشته بیش از ۳۵ کیلومتر خط انتقال آب کشاورزی، ۲۵ کیلومتر لوله گذاری، مرمت و لایه روبی قنوات که در مجموع ۳۰ هزار متر مکعب استخر ذخیره آب کشاورزی با مشارکت مردم و گروه های جهادی در روستاها اجرا شده که اجرای آنها باعث شده بیش از ۲۵۰۰ هکتار زمین جدید زیر کشت برود و به شکل میانگین از هدر رفت ۲۸ درصدی آب جلوگیری کند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: مهمترین ویژگی بارز پروژه ها نقش آفرینی مردم است و ما اعتقاد داریم هرکجا مردم نقش آفرینی کنند قطعا امید آفرین و نشاط بخش خواهد بود.

وی افزود: همچنین ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی برای محرومین، ایجاد کارگاه تولید اسکلت پیچ و مهره ای برای اولین بار در سطح کشور در استان و ایجاد اشتغال ۶۰ نفره برای جوانان، سازماندهی ۲۱ هزار جهادگر بسیجی در قالب ۱۱۵۰ گروه جهادی ، ایجاد اشتغال ۶۷۰ نفره با ۵۵۰ صندوق قرض الحسنه مردم پایه ، توزیع ۲۰۰ هزار بسته معیشتی و توزیع بیش از ۵ میلیون ۵۰۰ هزار ماسک بهداشتی از جمله اقدامات مهم در طول یکسال گذشته است.

کریمی گفت: از دیگر اقدامات مهم در طول یک سال گذشته توزیع ۱۱۰۰ جهیزیه برای زوج های جوان، کمک به سیل زدگان ، اقدامات همه جانبه برای مقابله با کرونا ، تشکیل دهکده اقتصاد مقاومتی، رصد و پالایش صنایع و کارخانجات در سطح استان، ارائه خدمات تخصصی بهداشتی و درمانی و هزاران اقدام بسیج محور و مردم پایه دیگر را می توان نام برد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی خاطرنشان کرد: امروز به برکت تفکر بسیج در سطح استان مرکزی شاهد قدرت نمایی جریان جهادی و سازندگی سپاه هستیم و اقدامات و تلاش های مخلصانه سپاه و بسیج در سطح استان این واقعیت را در بین آحاد مردم و مسئولین به خوبی جا انداخته که می توان با کار جهادی به پیروزی های بزرگ دست پیدا کرد.

انتهای پیام/

برچسب ها: بسیج ، سپاه ، پروژه ، دفاع ، شهید
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار