به روز شده در: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۹
در تمرین بزرگ رزم پهپادی ارتش انجام شد؛
در دومین روز از تمرین بزرگ رزم پهپادی ارتش و در اجرای مراحل عملیاتی این تمرین، پهپاد کرار رهگیر نیروی پدافند هوایی ارتش با موفقیت عملیات رهگیری هوایی و انهدام اهداف متخاصم را اجرا کرد.
کد خبر: ۴۳۵۸۵۸
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵ - 06January 2021

شلیک موشک «آذرخش» از پهپاد کرار و انهدام اهداف متخاصمبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، در ادامه رزمایش بزرگ رزم پهپادی ارتش، پهپاد کرار با شلیک موشک هوابه‌هوای آذرخش یک هدف هوایی با سطح مقطع راداری کم و در ارتفاع بالا را با موفقیت مورد اصابت و انهدام قرار داد.

تیراندازی پهپاد کرار با استفاده از محموله تیربار و انهدام اهداف متخاصم هوایی از دیگر اقدامات عملیاتی انجام‌شده در این بخش از تمرین بزرگ رزم پهپادی ارتش بود.

همچنین انهدام اهداف سطحی، استحکامات و مواضع دشمن با پهپاد‌های کرار مجهز به بمب‌های ۵۰۰ پوندی MK-۸۲ نیز در این مرحله از تمرین رزم پهپادی ارتش با موفقیت انجام شد.

بنا بر این گزارش، امیر دریادار «سید محمود موسوی» معاون عملیات و سخنگوی تمرین بزرگ رزم پهپادی ارتش اظهار داشت: پایش مداوم و مستمر مرز‌ها با استفاده از پهپاد‌های رزمی آماده عملیات، بخشی دیگر از اقدامات اجرایی در قالب تمرین رزم بزرگ پهپادی ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: کار پایش و رصد مرز‌های کشور که حراست و پاسداری از آن‌ها بر عهده ارتش جمهوری اسلامی ایران است، امروزه به‌صورت کاملاً دقیق با استفاده از سامانه‌های پهپادی مجهز به انواع دوربین‌های مراقبت، شناسایی و سامانه‌های جمع‌آوری اطلاعات الکترونیکی انجام می‌شود.

معاون عملیات ارتش گفت: در این مرحله از تمرین، تعدادی از پهپاد‌های ارتش در امتداد مرز‌های زمینی، عملیات شناسایی اهداف ثابت و متحرک را با موفقیت انجام دادند.

دریادار موسوی تصریح کرد: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران قادر است با بهره‌گیری از انواع پهپاد‌های رزمی برد بلند هرگونه تجاوز دشمن را به شدت پاسخ داده و اهداف مورد نظر را در برد ۲ هزار کیلومتری مورد هدف قرار دهد.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار