به روز شده در: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱
در مرحله اصلی تمرین بزرگ رزم پهپادی ارتش پهپاد‌های انتحاری برد بلند، ریزپرنده تاکتیکی «زنبور» و کوادکوپتر‌های نزاجا به اجرای مأموریت پرداختند.
کد خبر: ۴۳۵۹۵۳
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۲ - 06January 2021

اجرای عملیات پهپاد‌های انتحاری برد بلند ارتش/ مداومت پروازی پهپاد‌های انتحاری ارتش تا ۴ هزار کیلومتر افزایش یافتبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، در اجرای مرحله اصلی تمرین بزرگ رزم پهپادی ارتش، پهپاد‌های انتحاری برد بلند با طی مسافت هزار و ۴۰۰ کیلومتر از سواحل مکران هدف پیش‌بینی شده در منطقه تمرین را با موفقیت منهدم کردند.

بکارگیری کوادکوپتر‌های تاکتیکی رزمی از دیگر اهداف تمرین بزرگ رزم پهپادی ارتش است که در این بخش نیز کوادکوپتر‌های نیروی زمینی ارتش با رهاسازی بمبلت‌های کوچک با موفقیت هدف سطحی خود را منهدم کردند.

بکارگیری ریزپرنده تاکتیکی «زنبور» بدون خلبان برای انجام عملیات شناسایی و ارسال برخط تصاویر به مراکز کنترل و فرماندهی نیز از دیگر اقداماتی است که در این رزمایش انجام شد.

پرواز جمع پهپاد‌های شرکت‌کننده در رزمایش با بهره‌گیری از هوش مصنوعی نیز از دیگر اقدامات فناورانه‌ای بود که در این بخش از رزمایش انجام شد.

همچنین پرواز پهپاد عمود پرواز پلیکان از روی شناور‌های نیروی دریایی ارتش در آب‌های جنوب کشور و انجام عملیات شناسایی و گشت دریایی از دیگر اقدامات انجام شده در این بخش از رزمایش بود.

امیر دریادار «موسوی» معاون عملیات و سخنگوی تمرین بزرگ رزم پهپادی ارتش با بیان اینکه برای تمام تهدیدات هوایی، زمینی و دریایی طرح‌های عملیاتی متناسب پیش‌بینی شده است، افزود: با تلاش جهادگران ارتش جمهوری اسلامی ایران مداومت پروازی پهپاد‌های انتحاری ارتش به صورت مستمر تا ۲ هزار کیلومتر و با تهمیداتی چهار هزار کیلومتر افزایش یافته است.

دریادار موسوی گفت: در مراحل مختلف این تمرین، داوران و تیم‌های ارزیاب قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیاء (ص) و ستاد کل نیرو‌های مسلح نظارت مستقیم داشتند.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار