به روز شده در: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۳
پیکر مطهر ۹ شهید گمنام در ایام سالگرد شهادت صدیقه طاهره حضرت زهرا (س) شناسایی شدند.
کد خبر: ۴۳۷۵۱۴
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵ - 16January 2021

به گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع‌‎پرس، در آستانه سالروز شهادت حضرت زهرا (س) پیکر مطهر تعدادی از شهدای دوران دفاع مقدس که در جریان عملیات تفحص اعضای کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیرو‌های مسلح در مناطق عملیاتی ایران و عراق کشف و شناسایی شدند.

در جریان شناسایی پیکر این شهدا، جمعی از مسئولان با حضور در منزل خانواده شهدا، خبر کشف پیکر شهید را به اعضای خانواده شهدا اطلاع دادند.

بر پایه این گزارش پیکر مطهر شهید محمدیار محمودی فرزند غلامحسین اعزامی از لشکر ۲۱ حمزه سیدالشهدا کشف شد. این شهید در سال ۱۳۶۶ در منطقه زبیدات به شهادت رسیده و پیکرش در سال ۱۳۹۴ به عنوان شهید گمنام در شهر اسلامشهر آق گل ملایر به خاک سپرده شده بود که مدتی پیش از طریق آزمایش دی ان‌ای شناسایی شد.

شناسایی ۹ شهید در ایام شهادت حضرت زهرا (س)+ اطلاعات تکمیلی

بسیجی شهید «الله یار زارع مویدی» متولد سال ۱۳۴۸ از شهرستان بیضاء شهید دیگری بود که پیکرش پس از ۳۳ سال از شهادت کشف و از طریق دی‌ان‌ای شناسایی شد. وی در سال ۱۳۶۷ در منطقه شلمچه به شهادت رسیده بود.

شناسایی ۹ شهید در ایام شهادت حضرت زهرا (س)+ اطلاعات تکمیلی

«حشمت الله عسگری» نیز پیکرش پس از ۳۳ سال گمنامی از طریق دی‌ان‌ای شناسایی شد. وی متولد سال ۱۳۴۸ در اراک بود که سال ۱۳۶۶ در عملیات کربلای ۸ و در منطقه شلمچه به شهادت رسید.

شهید «جعفر نوروزی» متولد سال ۱۳۴۷ در درگیری منطقه خانقین در سال ۱۳۶۹ به شهادت رسید و پیکر پاکش ۳۰ سال در منطقه جا ماند و به تازگی از طریق دی‌ان‌ای شناسایی شد.

شناسایی ۹ شهید در ایام شهادت حضرت زهرا (س)+ اطلاعات تکمیلی

شهید «سیدابوالفضل حسینی» متولد ۱۳۴۸ در شهر خرو از توابع زبرخان استان خراسان رضوی است که ۲۱ بهمن سال ۱۳۶۴ در عملیات والفجر ۸ در منطقه فاو به شهادت رسید و پیکر پاکش در منطقه جا ماند. پیکر این شهید پس از ۳۵ سال از شهادت کشف و شناسایی شد.

شناسایی ۹ شهید در ایام شهادت حضرت زهرا (س)+ اطلاعات تکمیلی

شهید «ناصر صدقی» نیز دیگر شهید تازه شناسایی شده متولد سال ۱۳۴۱ در عملیات رمضان در منطقه شرق بصره به شهادت رسید که پیکر او نیز پس از ۳۸ سال از شهادت شناسایی شد.

چهار شهید دیگر متعلق به استان اصفهان بوده که روز پنجشنبه ۲۵ دی با استقبال مردم اصفهان وارد این شهر شدند.

بسیجی شهید «عباس نصیری آخوره سفلیایی» فرزند سعادت قلی و اهل شهر اصفهان متولد هفتم خرداد ماه ۱۳۴۴، در سال ۱۳۶۰ طی عملیات مولای متقیان در منطقه چزابه به فیض شهادت نائل آمد و پیکر پاکش ۳۹ سال در منطقه مفقود بود. پیکر مطهر این شهید در شهر اصفهان تدفین خواهد شد.

بسیجی شهید «مهدی شکیبایی» فرزند حسین، متولد ۲۵ مرداد ماه ۱۳۴۵ در شهر اصفهان است. او در سال ۱۳۶۰ در عملیات مولای متقیان در منطقه چزابه به فیض شهادت نائل آمد و پیکر پاکش ۳۹ سال در منطقه مفقود بود. پیکر مطهر این شهید در شهر اصفهان تدفین خواهد شد.

بسیجی شهید «فتح الله عابدینی» فرزند محمود، متولد ۳۰ تیرماه ۱۳۴۳ در شهر نجف آباد بود. او در سال ۱۳۶۰ در عملیات مولای متقیان در منطقه چزابه به فیض شهادت نائل آمد و پیکر پاکش ۳۹ سال در منطقه مفقود بود. پیکر مطهر این شهید در شهر نجف آباد تدفین خواهد شد.

سرباز وظیفه شهید «حسین احمدی» فرزند صفرعلی، متولد ۹ آبان ماه ۱۳۴۳ در شهر فریدن بود. او در تک دشمن در سال ۱۳۶۷ در منطقه زبیدات به فیض شهادت نائل آمد و پیکر پاکش ۳۹ سال در منطقه بر جای ماند. پیکر مطهر این شهید در شهر فریدن تدفین خواهد شد.

انتهای پیام/ ۱۴۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها