به روز شده در: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۵
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خبر داد؛
«سعید اوحدی» از رونمایی سند ملی ایثار و شهادت در ۲۲  اسفند ماه همزمان با روز بنیاد شهید خبر داد.
کد خبر: ۴۳۸۶۵۰
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۹ - 23January 2021

رونمایی سند ملی ایثار و شهادت همزمان با روز بنیاد شهید/ ۸۰ هزار میلیارد ریال مطالبات معوقه ایثارگران پرداخت شدبه گزارش دفاع‌پرس از ساری، «سعید اوحدی» معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران عصر امروز در نشست مشترک شورای اداری و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مازندران در ساری اظهار داشت: حدود ۸۰ هزار میلیارد ریال از این مبلغ مطالبات معوقه پنج ساله خانواده شهداء و ایثارگران بود که با مساعدت سازمان برنامه و بودجه پرداخت شده است.

وی گفت: ۲۱ هزار میلیارد ریال از مطالبات معوقه بیمه‌ای خانواده شهداء و ایثارگران نیز پرداخت شده است تا این شرکت بیمه‌ای بتواند خدمات به روز خود را به این خانواده‌ها بهتر از گذشته ارائه دهد.

اوحدی اظهار داشت: با پرداخت مطالبات معوقه بیمه تکمیلی خانواده شهداء و ایثارگران، شرکت بیمه‌ای موظف شد تا از این پس تمامی هزینه‌های درمانی این خانواده‌ها را بر اساس تعهدسپاری در کمتر از ۷۲ ساعت پرداخت کند.

معاون رئیس جمهور گفت: پیش از این تأخیر در پرداخت مطالبات بیمه تکمیلی خانواده شهداء و ایثارگران باعث شده بود تا شرکت بیمه‌ای خدمات به روز به آنها ارائه ندهد و پرداختی‌ها پس از هزینه کرد از سوی این خانواده‌ها پس از یک پروسه زمانی بلند مدت پرداخت می‌شد.

وی تأکید کرد: در شرایط فعلی با تفاهم‌نامه‌ای که با شرکت بیمه تکمیلی طرف قرارداد با بنیاد شهید و ایثارگران منعقد شد، این شرکت موظف شد تا در موعد مقرر ۷۲ ساعت این هزینه‌ها را پرداخت کند که در غیر این صورت با آن برخورد می‌شود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به قانون تعیین وضعیت استخدامی فرزندان شاهد و ایثارگر گفت: بر اساس این قانون تا پایان برنامه ششم باید وضعیت استخدام فرزندان شاهد و جانبازان بالای ۷۰ درصد در ادارات دولتی تعیین تکلیف شود که با دستور رئیس جمهوری این کار تا پایان سال جاری انجام می‌شود.

وی افزود: با درخواست بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان امور اداری و استخدامی آزمون اختصاصی در این ارتباط  تا پایان سال جاری برگزار می‌کند تا این نیروها نیز تعیین وضعیت شوند.

اوحدی با اعلام اینکه حدود ۱۲ هزار نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر در دستگاه‌های دولتی به استخدام رسمی در خواهند آمد، گفت: اقدام دولت دوازدهم در استخدام فرزندان شاهد و ایثارگر بالای ۷۰ درصد در طول فعالیت دولت‌های گذشته پس از پیروزی انقلاب اسلامی بی‌سابقه است.

معاون رئیس جمهور اظهار داشت: با گذشت ۳۲ سال از پایان هشت سال دفاع مقدس و چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی زیبنده نظام نیست که همچنان تعداد زیادی از خانواده شهدا و ایثارگر و فرزندانشان فاقد مسکن و اشتغال باشند و برای رفع این مشکل و شتاب بخشی به ساخت مسکن و رفع مشکل اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر، تمام برنامه ریزی‌ها در سطوح استانی در دست پیگیری قرار گرفت و تفاهم‌نامه استانی برای رفع این مشکل با استانداری‌ها منعقد شده است.

وی افزود: با مشارکت استان‌ها، مشکل اشتغال و مسکن فرزندان شاهد و ایثارگران زودتر از گذشته تعیین تکلیف خواهد شد و گام موثری در راستای تامین مسکن و اشتغال این قشر برداشته می‌شود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین گفت: سند ملی ایثار و شهادت از سوی این بنیاد در دست تدوین است و طبق برنامه ریزی ۲۲  اسفند ماه همزمان با روز بنیاد شهید رونمایی خواهد شد.

وی با اعلام اینکه تدوین این سند با تصویب شورای عالی فرهنگ عمومی به بنیاد شهید سپرده شد، افزود: تدوین مراحل پایانی خود را سپری می‌کند.

معاون رئیس جمهور به برگزاری کمیسیون پزشکی برای جانبازان و ایثارگران در مرکز هم اشاره کرد و گفت: بر اساس برنامه ریزی از این پس این کمیسیون طبق نوبت بندی در مراکز استان‌ها برگزار خواهد شد.

وی افزود: هفته آینده نخستین بار این کمیسیون پزشکی در استان مازندران برای بررسی پرونده‌های وارده در این خطه شمال کشور برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها