به روز شده در: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۳
معاون سلامت و دفاع زیستی سپاه روح الله خبر داد؛
سرهنگ پاسدار «محمد تقی امینی» گفت: اعزام ۳۵ تیم تخصصی در قالب تیم‌های شهید رهنمون به مناطق محروم و ارائه خدمات درمانی و پزشکی به صورت رایگان یکی از خدمات طرح شهید سلیمانی است.
کد خبر: ۴۳۸۸۰۷
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۳ - 24January 2021

اعزام ۳۵ تیم تخصصی در قالب تیم های شهید رهنمون به مناطق محروم استان مرکزی

به گزارش دفاع‌پرس از استان مرکزی، سرهنگ پاسدار «محمد تقی امینی» معاون سلامت و دفاع زیستی سپاه روح الله استان مرکزی در نشست تخصصی بررسی دستاوردهای طرح جهادی و سلامت شهید حاج قاسم سلیمانی در ویدئو کنفرانس با فرمانده کل سپاه پاسداران اظهار داشت: خوشبختانه با اجرایی شدن طرح جهادی و سلامت شهید سلیمانی که با محوری پای کار آوردن همه ظرفیت مردمی و توانمندی‌های نیروهای جوان جوان بود امروز در مهار و قطع زنجیره بیماری کرونا موفقیت چشمگیری به دست آمده است.

وی افزود: محوریت طرح جهادی و سلامت شهید سلیمانی قرار گرفتن روحیه جهادی در کنار اقدامات علمی و کارشناسی بود و طرح شهید سلیمانی حماسه‌ای در کشور رقم زد که ماندگار شد.

معاون سلامت و دفاع زیستی سپاه روح الله عنوان کرد: روحیه ایثارگری و از خودگذشتگی در دوران بیماری کرونا نمود عملیاتی به خود پیدا کرد که بسیجیان‌، کادر درمان، مدافعان سلامت و همه نقش آفرینان این روحیه را از فرهنگ دفاع مقدس گرفته‌اند که قابل تقدیر است.

وی ادامه داد: امروز همه آن چیزی که با عنوان موفقیت در مهار کرونا در کشور و استان شاهد هستیم برگرفته از عنایت‌های ویژه خداوند‌، توجهات حضرت ولی عصر (عج) به ملت ایران و هدایت‌های رهبر ‌معظم انقلاب اسلامی است که باید خدا را بیش از هر زمانی بابت این نغمات بزرگ شکرگذار باشیم.

امینی بیان داشت: امروز به دلیل موفقیت های چشمگیر و مهار بیماری باید جلوی عادی انگاری‌ها گرفته شود چراکه اگر در ایام پایانی سال با توجه به شرایط آخر سال اگر دستورالعمل‌ها نادیده گرفته شود قطعا آسیب خواهد زد و کنترل را دوباره خارج می‌کند لذا توجه به دستورالعمل ها یک اصل مهم است که در ابعاد مختلف باید انجام شود.

وی با بیان اینکه در قالب طرح شهید سلیمانی در سطح استان خدمات بسیار گسترده‌ای به مردم ارائه شده که قابل تقدیر است، اضافه کرد: اعزام ۳۵ تیم تخصصی در قالب تیم های شهید رهنمون به مناطق محروم و ارائه خدمات درمانی و پزشکی به صورت رایگان یکی از آن خدمات مهم است.

معاون سلامت و دفاع زیستی سپاه روح الله افزود: یکی از اقدامات مهم دیگر انجام تست‌های سریع رپیتست بود که بیش از ۶ هزار و ۸۰۰ تست انجام شد که ۶۶۱ مورد آن مثبت بود که برای انجام این تست بیش از ۹۰ نفر از بسیجیان و پرستاران آموزش تخصصی دیدند.

این مسئول خاطر‌نشان کرد: خوشبختانه اقدامات قابل تقدیری در حوزه اطلاع رسانی و فرهنگ‌سازی توسط رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی انجام گرفت که قابل تقدیر است و این اطلاع رسانی‌ها همچنان باید ادامه دار باشد تا عادی انگاری صورت نگیرد.

انتهای پیام/ 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار