به روز شده در: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۵
فرمانده ارشد جبهه مقاومت:
سردار رحیم نوعی اقدم گفت: حوزه علمیه باید در میدان باشند و نیازمند طلبه حماسی و مجاهد در این کشور هستیم و اگر نقش حماسی و مجاهدت حوزه‌ها کمرنگ شود، به دشمن کمک کرده ایم.
کد خبر: ۴۳۹۵۱۳
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۴ - 27January 2021

حوزه‌های علمیه نسخه‌های تربیتی حاج قاسم را به جامعه تحویل دهند/ کم رنگ شدن نقش حماسی حوزه کمک به دشمن ستبه گزارش دفاع‌پرس از قم، سردار «رحیم نوعی اقدم» فرمانده ارشد جبهه مقاومت در همایش مجمع عمومی نمایندگان طلاب و فضلا که در سالن جلسات جامعه مدرسین برگزار شد، اظهار داشت: آمریکا از گذشته تا کنون می‌خواهد ما نباشیم و به همین دلیل است که رهبر معظم انقلاب راضی به مذاکره با آمریکا نیستند و می‌دانند استراتژی آنان همان «ما نباشیم» است.

فرمانده ارشد جبهه مقاومت تصریح کرد: ما ۴۲ سال است که با آمریکا درگیریم و با تحریم، نفوذ و تهاجم آنان مواجه هستیم؛ اما باید قدردان مدیریت خلف صالح امام راحل، امام خامنه‌ای بود که انقلاب را به اینجا رساند.

وی بیان کرد: دنیا اعتراف کرده است که امام خامنه‌ای همچون امام خمینی (ره) عمل کرده و دشمنان نتوانسته اند انقلاب را شکست دهند.

نوعی اقدم اظهار کرد: هرچه آمریکا به دنبال آن بود که به پیروزی برسد، انقلاب اسلامی ایران نگذاشت که آنان به اهداف خود دست پیدا کرده و قدرت سوم جهانی را از بین ببرد و نمونه‌های بسیاری از آن وجود دارد.

وی ابراز کرد: راه اندازی طالبان، القاعده، داعش و ... از جمله کار‌هایی بود که برای نابودی انقلاب اسلامی ایران انجام دادند، اما به فضل الهی آنان را هم شکست دادیم.

فرمانده قرارگاه حضرت زینب (س) خاطرنشان کرد: داعش محصول نیرو‌هایی از سراسر دنیا بود و از تمام دنیا تجهیز شد تا با پشتیبانی دنیا، انقلاب اسلامی ایران را از بین ببرد؛ همچنین به او خلافت اسلامی و ترسیم جغرافیا را دادند تا بتوانند گام‌های بزرگی بردارند؛ اما باز هم شکست خوردند.

فرمانده ارشد جبهه مقاومت تصریح کرد: امروز به آنچه برای اقتدار جمهوری اسلامی ایران برنامه ریزی کرده بودیم، رسیدیم و توانستیم اقتدار ایران اسلامی را در جهان به اثبات برسانیم.

وی به نقش حوزه علمیه در داخل و خارج از کشور اشاره و بیان کرد: حوزه علمیه باید در میدان بوده و نیازمند طلبه و روحانی حماسی و مجاهد در این کشور هستیم؛ اگر نقش حماسی و مجاهدت حوزه‌های علمیه کم رنگ شود، به دشمن کمک کرده ایم.

وی ابراز کرد: حوزه‌های علمیه و روحانیت استراتژیک‌ترین نهاد و شخصیت در جمهوری اسلامی ایران است و باید نقش خود را به درستی انجام دهند.

وی یادآور شد: باید درس ولایت فقیه و درسی برای شناخت بیشتر طلاب و فضلا از حماسه هشت سال دفاع مقدس در دروس اصلی حوزه گنجانده شود.

فرمانده قرارگاه حضرت زینب (س) به مکتب حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و خاطرنشان کرد: مکتب، بدون گفتمان نمی‌شود و گفتمان مکتب حاج قاسم، «گفتمان مقاومت» و «گفتمان انقلابی گری» است.

فرمانده ارشد جبهه مقاومت تصریح کرد: حاج قاسم عزادار نمی‌خواهد؛ بلکه حاج قاسم، پیرو انقلاب اسلامی می‌خواهد. باید کارگروهی در حوزه‌های علمیه راه اندازی شده و مؤلفه‌های اصلی مکتب حاج قاسم را تبیین کرده و بر اساس آن تربیت کند.

وی بیان کرد: حوزه‌های علمیه باید نسخه‌ای برای آموزش و پرورش، دانشگاه، جامعه و ... ارائه دهد تا اگر کسی خواست راه حاج قاسم را ادامه دهد، بداند که چه کاری باید انجام دهد.

نوعی اقدم با اشاره به اینکه شهید سلیمانی هزاران برابر از سردار سلیمانی قدرتمندتر است، اظهار کرد: «وحدت حول محور ولایت»، «وحدت حول محور مقاومت»، «وحدت حول محور تعیین سرنوشت در انتخابات ۱۴۰۰» و «وحدت حول محور خدمت به ملت» چهار محور اصلی است که باید به آن برسیم و عمل کنیم.

وی ابراز کرد: امروز انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ را در پیش داریم و باید با برنامه‌ای مناسب در این انتخابات حضور پیدا کنیم تا بتوانیم به اهداف انقلاب اسلامی ایران برسیم؛ مشکل ما از انقلاب نیست؛ بلکه مشکل ما از انتخاب است و ملت ما باید انتخاب درست داشته باشند.

فرمانده قرارگاه حضرت زینب (س) در ادامه به موضوع نفوذ اشاره و خاطرنشان کرد: بنده هیچ اعتقادی به اصلاح طلب و اصولگرا ندارم و هر دو به نحوی به جای خدمت به مردم، به خود خدمت کردند و برخی نیز تحت نفوذ دشمن قرار گرفتند؛ اقتضای جامعه ما، «وحدت، نوکری ملت، تحت امر ولایت» است و باید به این سمت حرکت کنیم.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار