به روز شده در: ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۱
مدیر دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه‌ هنری و طراح و دبیر نخستین دوره‌ مسابقه‌ نمایشنامه‌نویسی اقتباسی «چهارراه» از برگزاری اختتامیه‌ این دوره در روز ششم اسفندماه در سالن مهر حوزه‌ هنری خبر داد.
کد خبر: ۴۴۴۲۹۴
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۳ - 22February 2021

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، «ایوب آقاخانی» مدیر دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنر‌های نمایشی حوزه‌ی هنری و طراح و دبیر نخستین دوره مسابقه نمایشنامه‌نویسی اقتباسی «چهارراه» از برگزاری اختتامیه این دوره روز ششم اسفندماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۶ در سالن مهر حوزه هنری خبر داد.

مسابقه نمایشنامه‌نویسی اقتباسی «چهارراه» از طرف مرکز هنر‌های نمایشی حوزه‌ی هنری با رویکرد اقتباس از چهار اثر کهن ادبیات ایران در دل شرایط کرونایی حاکم بر تئاتر همزمان با روز قلم (چهاردهم تیرماه) با انتشار فراخوان خود شروع به کار کرد و طبق مندرجات فراخوان نخستِ آن هدف از برگزاری این مسابقه، توجه به زبان معیار، توجه به گنجینه‌ی ادبیات کهن ایران و تقویت بنیه درام‌نویسی کشور بود.

برگزاری اختتامیه نخستین دوره مسابقه «چهار راه» در حوزه هنری

هیئت‌داوران این مسابقه با انتخاب ایوب آقاخانی، متشکل از آقایان قطب‌الدین صادقی، سعید اسدی، و عبدالحی شماسی، بیش از هشتاد اثر از نوزده استان کشور را بررسی کرده و برگزیدگان خود را در آیین اختتام نخستین دوره معرفی خواهند کرد.

در این مراسم از نخستین جلد‌های کتاب‌های «فصل سفید» که آثار نهایی و چاپ‌شده‌ی شرکت‌کنندگان در دور نوین پروژه‌ی جامع ملی آموزش نمایشنامه‌نویسی «چهارفصل تئاتر ایران» و همچنین از فراخوان دوم مسابقه‌ی نمایشنامه‌نویسی اقتباسی سراسری «چهارراه» در حضور چهره‌های فرهنگی، نامزد‌های جایزه‌ی دور نخست و اصحاب رسانه و مطبوعات رونمایی خواهد شد.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها