به روز شده در: ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۲:۰۰
در اجرای فرمان امام خامنه‌ای برای تعامل دو قوه انجام شد؛
رئیس مجلس شورای اسلامی در راستای فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی برای تعامل با دولت درباره نحوه اجرای قانون «لغو تحریم‌ها» روئسای ۲ کمیسیون مجلس را موظف کرد در تعامل با نهادهای مرتبط دولتی، این مسئله را پیگیری کنند.
کد خبر: ۴۴۴۳۸۰
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶ - 23February 2021

ماموریت قالیباف به روسای کمیسیون‌های امنیت ملی و انرژیبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، درپی بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر لزوم حل اختلافات دولت و مجلس درباره یکی از مواد قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، محمد باقر قالیباف، مجتبی ذوالنور و فریدون عباسی روئسای کمیسیون‌های امنیت ملی و سیاست خارجی و انرژی مجلس را مأمور تعامل با دولت با محوریت دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی از ذوالنوری و عباسی خواسته است، درباره اجرای ماده شش قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها (مربوط به توقف اجرای پروتکل الحاقی) با جلب نظر اعضای دو کمیسیون و با محوریت دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی در تعامل با دولت از جمله، سازمان انرژی اتمی و وزارت خارجه، موضوع را به سرعت پیگیری کنند.

قالیباف همچنین خاطرنشان کرد که گزارش نتیجه این اقدامات و رایزنی‌ها در اسرع وقت به وی و صحن مجلس ارائه شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین تاکید کرد: ضرورت دارد دغدغه نمایندگان مردم در مجلس در اجرای کامل و دقیق قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها در صدر پیگیری‌ها و رایزنی‌ها قرار داشته باشد.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها