به روز شده در: ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۴:۰۰
رئیس سازمان بسیج هنرمندان تهران بزرگ خبر داد؛
شهرام صمدی‌نیا از برگزاری جشنواره «دردانه» در راستای تقویت اقتصاد هنر خبر داد.
کد خبر: ۴۴۵۶۷۰
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۵ - 02March 2021

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، «دردانه» اولین جشنواره ملی زیور آلات است که به منظور شناسایی استعداد‌های برتر در این حوزه هنری و تقویت چرخه تولید و تقویت اقتصاد هنر برگزار می‌شود تا بستری برای ورود به بازار‌های داخلی و خارجی ایجاد شود.

«شهرام صمدی نیا» رئیس سازمان بسیج هنرمندان تهران بزرگ در توضیحی پیرامون جشنواره اظهار داشت: «دردانه» به عنوان اولین جشنواره ملی زیورآلات سنتی ایران در دو قسم طراحی و ساخت که هر کدام از این دو خودشان به بخش‌هایی قابل تقسیم هستند برگزار می‌شود. در بخش طراحی، دو بخش طراحی دستی و طراحی رایانه‌ای را داریم و در بخش ساخت نیز دو بخش سنتی و صنعتی را خواهیم داشت.

برگزاری جشنواره «دردانه» در راستای تقویت اقتصاد هنر

رئیس سازمان بسیج هنرمندان تهران بزرگ عنوان کرد: این جشنواره به همت پژوهشکده هنر‌های سنتی کشور با همکاری موزه بانک ملی ایران و سازمان بسیج هنرمندان در دو بخش طراحی و ساخت زیورآلات برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: علاقه‌مندان به شرکت و حضور در این جشنواره می‌توانند تا ۱۵ اسفند ماه ۱۳۹۹ ثبت نام خود را انجام دهند و تا ۲۰ اسفند ماه جاری نیز امکان ارسال آثار از سوی هنرمندان وجود دارد. داوری آثار در فروردین ماه ۱۴۰۰ خواهد بود و نمایشگاهی نیز در اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ برپا خواهد شد، همچنین در پایان جشنواره یک کارگاه آموزشی برگزار خواهد شد که سازمان فنی و حرفه‌ای کشور به شرکت کنندگان آن گواهی پایان دوره اعطا خواهد کرد.

صمدی نیا تصریح کرد: طی تفاهم نامه‌ای با شبکه هفت سیما مقرر شد برای آموزش این هنر اصیل در سال ۱۴۰۰ پکیجی ۲۰۰ قسمتی از این هنر ایرانی و اسلامی به علاقه‌مندان آموزش داده شود.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان تهران بزرگ گفت: در این جشنواره، در هریک از بخش‌های پنج‌گانه دو نفر برگزیده می‌شوند که هریک پنج میلیون تومان جایزه نقدی دریافت خواهند کرد.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها