به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۸
رئیس پلیس راهور ناجا خبر داد؛
سردار هادیانفر با اشاره به کاهش ۶۸ درصدی مسافرت‌ها در نوروز ۱۳۹۹ گفت:‌ از ۲۰ اسفندماه از طرح‌های زمستانی خارج و وارد طرح‌های ترافیکی نوروز ۱۴۰۰‌ می‌شویم.
کد خبر: ۴۴۵۷۹۳
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۲ - 03March 2021

کاهش ۶۸ درصدی مسافرت‌های در نوروز ۱۳۹۹به گزارش خبرنگار اجتماعی دفاع‌پرس، سردار سرتیپ «سید کمال هادیانفر» رئیس پلیس راهور ناجا صبح امروز (چهارشنبه) در نشست کمیته هماهنگی طرح‌های ترافیکی نوروز ۱۴۰۰، با اشاره به سفر‌های نوروزی در شرایط خاص سال جاری و سفر‌های الزامی و اجتناب‌ناپذیری که در سال ۱۴۰۰ انجام خواهد شد، اظهار داشت: قرارگاه سفر‌های نوروزی که همواره با مشارکت همه دستگاه‌ها برگزار می‌شود، طرح‌های مختلفی اجرا می‌کند.

وی ادامه داد: از ۲۰ اسفندماه از طرح‌های زمستانی خارج و وارد طرح‌های ترافیکی نوروز ۱۴۰۰‌ می‌شویم.

رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی افزود: راهداری، اورژانس، هلال احمر، پلیس و... در طول ۲۳۶ هزار کیلومتر جاده‌های اصلی، فرعی و روستایی انجام وظیفه می‌کنند.

سردار هادیانفر گفت: بهترین کاهش تردد را در نوروز ۱۳۹۹ با ۶۸ درصد کاهش داشتیم؛ محدودیت‌های ترددها، طرح‌های شبانه و... باعث کاهش شیوع کرونا شد و هر جا هم که پروتکل‌ها نقض شد، افزایش ابتلا به این بیماری را شاهد بودیم.

وی بیان کرد: بخش زیادی از مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کردند و سفری نداشتند؛ اما با توجه به اینکه آستانه تحمل مردم به دلیل سفر نکردن در سال جاری به سر آماده است، باید تمهیدات لازم در این زمینه برای سال بعد در نظر گرفته شود.

رئیس پلیس راهور ناجا اضافه کرد: حاصل هماهنگی‌های صورت گرفته، حضور و آمادگی ۱۲ دستگاه برای ارائه خدمات از ۲۵ اسفند تا ۲۰ فروردین به‌صورت شبانه‌روزی است.

سردار هادیانفر ادامه داد: ۲۳ هزار خودرو و واحد گشتی و ۶۴ فروند بالگرد آماده ارائه خدمات به مردم در صورت سفر‌های نوروزی هستند.

وی گفت: ۳۴ درصد تردد در جاده‌ها صورت می‌گیرد، اما متأسفانه ۷۰ درصد از جانباختگان تصادفات، مربوط به حوادث جاده‌ای است، گفت: علی‌رغم محدودیت‌های تردد در شهر‌های هدف، در شهر‌های آبی و زرد شاهد تصادفات مرگبار هستیم که بیشتر در جاده‌های روستایی رخ می‌دهد.

رئیس پلیس راهور ناجا درباره آمار جان‌باختگان تصادفات اظهار داشت: ۵۱ درصد از این افراد در صحنه تصادفات، شش درصد در حین انتقال و ۳۴ درصد در بیمارستان‌ها جان خود را از دست می‌دهند.

سردار هادیانفر خاطرنشان کرد: در ۱۰ ماهه سال جاری، شاهد کاهش دو هزار و ۲۰۰ جان‌باخته و ۸۱ هزار مجروح بودیم که ۳۰ درصد از این آمار به دلیل شرایط کرونا و ۷۰ درصد نیز نتیجه همکاری دستگاه‌ها بوده است.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها