به روز شده در: ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۷
وزیر خارجه سعودی‌‌:
وزیر خارجه رژیم سعودی مدعی است برجام ناقص است و ریاض این تضمین را گرفته که هرگونه توافق جدید با ایران موضوعاتی فراتر از برجام را شامل شود.
کد خبر: ۴۴۹۸۶۶
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۴ - 05April 2021

به ریاض درباره توافق جدید با ایران تضمین داده‌اند!به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «فیصل بن فرحان آل سعود» وزیر خارجه عربستان، در مصاحبه با فرانس‌پرس مدعی شد که ریاض این تضمین را گرفته که وقتی پای برنامه موشک‌های بالستیک و فعالیت‌های منطقه‌ای در میان باشد؛ در هرگونه توافق جدید با ایران، مطالبات به مراتب بیشتری گنجانده خواهد شد.

وی در ادامه این ادعا افزود: اطمینان داریم که جامعه بین‌الملل در راستای رفع نواقص برجام تلاش زیادی خواهد کرد و می‌دانیم که آنها به موضوع بی‌ثباتی منطقه‌ای هم که ناشی از فعالیت‌های ایران است، خواهند پرداخت.

این مقام سعودی همچنین گفت که کانال ارتباطی مستقیمی میان عربستان و ایران وجود ندارد حال آنکه اگر ایران رفتار خود را تغییر دهد، ریاض آماده گفت‌وگو است.

مقام سعودی در حالی از توافق جدید با ایران سخن می‌گوید که تهران بارها هشدار داده که یک بار برای همیشه درباره برجام مذاکره کرده و گفت‌وگوهای فعلی نیز فقط در باب بازگشت به همان توافق قبلی است که در سال ۲۰۱۵ امضا شد و اجرای کاملش تحت‌الشعاع بدعهدی‌های دائم آمریکا و شرکای اروپایی، به تعویق افتاد.

همچنین، ایران برنامه موشکی خود را که ماهیت کاملاً دفاعی دارد، خط قرمز خود می‌داند و هرگونه مصالحه درباره آن را رد می‌کند.

انتهای پیام/ 411

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار