به روز شده در: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۰
دومین اطلاعیه قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا در سال ۱۴۰۰؛
قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا با صدور دومین اطلاعیه خود در سال ۱۴۰۰، اعلام کرد: برای مهار موج چهارم بیماری منحوس کرونا به وحدت، همدلی و هماهنگی و هم افزایی ظرفیت نیاز داریم.
کد خبر: ۴۵۰۷۷۲
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۵ - 11April 2021

مهار موج چهارم کرونا به همدلی و هماهنگی نیاز داردبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در دومین اطلاعیه خود در سال جدید، با اشاره به غیرقابل پیش‌بینی بودن رفتار ویروس جهش یافته انگلیسی و غالب شدن این نوع از کرونا در تمامی مناطق کشور و با بیان اینکه بایستی با بکارگیری تمامی تمهیدات و تدابیر اجرایی لازم بتوانیم مانع از اوج‌گیری بیماری کرونا در کشور شویم، خواستار بکارگیری تمامی ظرفیت‌ها و همکاری دستگاه‌ها و سازمان‌های اجرایی برای غلبه بر بیماری و مدیریت آن شد.

قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا ضمن اشاره به ضرورت توجه جدی‌تر به طرح مدیریت جامع هوشمند به منظور کاهش زمینه‌ انتشار، انتقال و حفظ ایمنی و سلامت جامعه، تصریح کرد: ملاک عمل در خصوص هرگونه اعمال محدودیت، اجرای دقیق تکالیف و مفاد طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها است که می‌بایست بدون تفسیر و با دقت اجرایی شود.

تأکید بر اینکه هرگونه محدودیت و الزامات محدودیت زا باید بر اساس وضعیت رنگ‌بندی شهرها، اعمال شود و ملاک عمل در این عرصه، اعلام وضعیت رنگ‌بندی شهرها، توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ابلاغ آن از طریق وزارت کشور است؛ فراز دیگری از دومین اطلاعیه قرارگاه در سال جدید است.

قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، در اطلاعیه صادره امروز خود همچنین خاطرنشان کرد: لازم است کلیه ستاد‌های استانی ضمن پرهیز از اتخاذ تصمیمات مغایر با مصوبات ستاد ملی با فعال کردن کمیته‌های نظارت ذیل کمیته عالی نظارت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر اجرای پروتکل‌ها و الزامات ابلاغی نسبت به مدیریت روند بیماری اقدام کنند.

معرفی متخلفین و ناقضین پروتکل‌ها و دستور العمل‌های ابلاغی به مراجع ذیربط پیش‌بینی شده در مصوبات ستاد ملی و مراجع قضائی به منظور برخورد قانونی، از دیگر مفاد اطلاعیه امروز قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا است.

در اطلاعیه امروز قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا، ضمن تأکید بر استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای استان‌ها و حداکثر تلاش برای تحقق همکاری و همراهی اقشار مختلف مردم، تصریح شده است: انتظار می‌رود با اطلاع رسانی مستمر، مردم عزیز، همچنان مجدانه نسبت به رعایت فاصله گذاری اجتماعی، بهداشت فردی و اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی اقدام تا با همت همگانی بتوانیم از شرایط فعلی گذر کنیم.

قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، همچنین از ستاد‌های استانی مبارزه با کرونا خواست، ضمن نظارت بر اجرای محدودیت‌ها، هرگونه نارسایی در این روند، مرتفع و کنترل‌ها قاطعانه اعمال شود.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها