به روز شده در: ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۷
همزمان با «هفته هنر انقلاب» نخستین بلوک از گروه «تمبر‌های پیشگامان هنر ایران» رونمایی شد.
کد خبر: ۴۵۰۷۷۸
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۶ - 11April 2021

تمبر‌های «پیشگامان هنر انقلاب و دفاع مقدس» رونمایی شدبه گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، در مراسمی که عصر امروز (یکشنبه) در محل موزه ارتباطات برگزار شد، بلوک شش تایی تمبر‌های «پیشگامان هنر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس» رونمایی شد. این شش قطعه تمبر که همزمان با «هفته هنر انقلاب» رونمایی شدند، نخستین بلوک از گروه «تمبر‌های پیشگامان هنر ایران» است.

سیدجمال هادیان طبائی زواره نماینده تام‌الاختیار وزیر و رئیس شورای تمبر، درباره رونمایی این تمبر‌ها که بر اساس رویکرد جدید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به حوزه تمبر منتشر شده است، اظهار داشت: این شش تمبر با آثار فاخری از هنرمندان بزرگ ایران ابوالفضل عالی، ایرج اسکندری، حبیب الله صادقی، ناصر پلنگی، کاظم چلیپا و مصطفی گودرزی منتشر شده است که در حاشیه این تمبرها، تصویر هنرمند، سال تولد وی، نام اثر و سال خلق اثر ذکر شده است.

وی افزود: این نخستین بار است که مجموعه تمبری از آثار مشاهیر فرهنگی و هنری ایران با شناسنامه و مشخصات کامل منتشر می‌شود و این تمبر‌ها می‌تواند در بازار ارسال مراسلات و همچنین توسط مجموعه‌داران و کلکسیونر‌های تمبر مورد استفاده قرار گیرد.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات در ادامه عنوان کرد: در سال‌های اخیر تمبر از گردش پستی خارج شده بود، ولی از ابتدای امسال، با دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تمبر بار دیگر به عنوان اوراق بهادار به چرخه پستی کشور اضافه شده است و به عنوان سفیر فرهنگی بر روی پاکت‌های پستی استفاده می‌شود.

وی در ادامه گفت: در حال حاضر بین هشتاد تا یکصد هزار مجموعه‌دار تمبر در کشور وجود دارد که اقدام به جمع‌آوری تمبر کرده و در نمایشگاه‌های داخل و خارج از کشور شرکت می‌کنند که این تمبر‌ها می‌تواند به عنوان سفیر فرهنگی کشورمان باشد.

هادیان مطرح کرد: با تصمیم شورای‌عالی تمبر، قرار است در سال جدید مجموعه‌ای از تمبر پیشگامان هنر ایران منتشر شود که نخستین دوره از این تمبر‌های فاخر و نفیس، تمبر‌های پیشگامان هنر انقلاب و دفاع مقدس خواهد بود که انتشار این مجموعه در آینده نیز ادامه پیدا خواهد کرد و مجموعه‌های مجسمه‌سازان، هنرمندان نقاشی خط و … نیز منتشر خواهد شد.

مجموعه تمبر پیشگامان هنر انقلاب و دفاع مقدس همزمان با «هفته هنر انقلاب» منتشر شده و با حضور محمد مهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی، رمضانعلی سبحانی فر مدیرعامل شرکت ملی پست و سیدجمال هادیان نماینده تام‌الاختیار وزیر و رئیس شورای تمبر رونمایی شد.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار