به روز شده در: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۲
برگی از وصیتنامه شهید « محمدرضا چهابی‌»؛
شهید «محمدرضا چهابی» در قسمتی از وصیتنامه خود آورده است: «به دوستان خویشان توصیه می‌شود که همچون شهداء راه حسین ابن علی (ع) و یارانش را ادامه دهند و امام را فراموش نکنند و در همه مواقع امام را دعا کنند.»
کد خبر: ۴۵۳۸۵۵
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۷ - 30April 2021
در همه مواقع امام را دعا کنیدبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از بوشهر،  شهید « محمدرضا چهابی‌» در 1347/6/20 در بوشهر دیده به جهان گشود و در 28 اردیبهشت سال 1366 در زبیدات به شهادت رسید.
 
وصیت نامه شهید
 
«بسم رب الشهداء و الصدیقین

ای کسانیکه ایمان آورده اید از قیام کنندگان به عدل و گواهانی برای خدا باشید اگر چه این شهادت بر علیه خویش یا پدر و مادر شما باشد. (قرآن کریم)

 ان الله یحب الذین یقاتلون فی سبیله صفاً کانهم بنیاد مرصوص.

پس از حمد و سپاس خداوند تبارک و تعالی وصیتنامه خود را به این  شرح آغاز می‌کنم.

 با درود به رهبر کبیر انقلاب اسلامی و سلام بر شهیدان بخون خفته‌ای که جان خود را در راه حق و حقیقت نثار نمودند تا با خون خود مسیر حرکت این انقلاب را هموار ساخته و درخت انقلاب اسلامی را آبیاری نمایند.

 خداوند متعال این فرصت را به من داد تا قدم به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل گذاردم و همدوش برادران رزمنده و شجاع به جهاد بپردازم.

 براستی سپاس این نعمت بزرگ را چگونه  می‌توانم بجا آور م بجز اینکه جان خود را در راهش فدا کنم شاید به این طریق افکار باطل وگناهانی را که در گذشته مرتکب شده ام  را جبران کنم؛ و از خداوند منان التماس دعا دارم که اگر نیت و خلوصی در راهم هست مرا توفیق دهد.

خدایا از تو می‌خواهم که هر گناهی از کوچک تا بزرگ اگر مرتکب شده ام مرا ببخش، خدایا این امام عزیز را تا انقلاب حضرت مهدی (عج) نگهدار.

خدایا از تو می‌خواهم صدام کافر را نابود بفرما که این صدام است که به خاک ایران اسلامی ما تجاوز کرده است.

خدایا از تو می‌خواهم صدام کافر را نابود بفرما که این صدام است که به خاک ایران اسلامی ما تجاوز کرده است، خدایا از تو می‌خواهم که اگر شهید شدم شهادت من را  بپذیر. از پدر و مادر عزیزم، خواهران و برادرانم درخواست می‌شود لباس سیاه به تن نپوشند و گریه و زارعی نکنند.

 به دوستان خویشان توصیه می‌شود که همچون شهداء را ه حسین ابن علی (ع) و یارانش را ادامه دهند و امام را فراموش نکنند و در همه مواقع امام را دعا کنند.

 از پدر و مادر عزیزم می‌خواهم در صورت به شهادت رسیدنم یک جلد قرآن مجید بر سرم بگذارید مادرم  موقع نماز هر وقت سر بر سجده گذاشتید به پروردگار بفرما که ما آرزوی شهادت فرزندمان را داشتیم.

 ضمناً از پدر و مادرم تقاضا می‌کنم که در موقع دفن مرا کنار برادر عزیز فتح ا... شجاعی به خاک بسپارند. همه شما را به خدای منان می‌سپارم؛ و آروزی موفقیت شما‌ها را دارم.                                                                   

خداحافظ»
 
انتهای پیام/
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار