به روز شده در: ۰۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۵
شهید محمدابراهیم همت در جمع همرزمانش به تشریح علل و عوامل پیروزی رزمندگان اسلام بر دشمن پرداخته است.
کد خبر: ۴۵۴۳۴۹
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۸ - 03May 2021

به گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس، مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس برای اولین بار سخنان منتشر نشده از شهید محمدابراهیم همت، فرمانده سپاه ۱۱ قدر در عملیات والفجر ۱ را منتشر کرد. این سخنرانی، پیش از آغاز عملیات والفجر ۱ در تاریخ ۲۵ اسفند سال ۱۳۶۱ ، در جمع رزمندگان تیپ ۱۰ سیدالشهدا (ع) ایراد شده است.

رمز پیروزی بر دشمن به روایت شهید همت

در این صوت می‌شنویم:

«امام این را فرمودند که ما برای اینکه خالص شویم بایستی آمادگی روحی داشته باشیم. اگر خالص شویم و نیت‌ها خالص شوند همه‌ چیز حل است. از تهران که شما می‌خواهید حرکت کنید؛ لباس می‌پوشید و با خود می‌گویید: من می‌خواهم جبهه بروم. بسم‌الله الرحمن الرحیم.

اگر نیتتان همانجا خالص باشد، شما پیروزید. از همان‌جا، نیت، خالص و قربه [حضار: الی الله] باشد، (نیت، زمانی قربه الی الله می‌شود که انسان اخلاص داشته باشد. مخلص باشد و برای رضای خدا بجنگد. برای رضای خدا در این جبهه‌ها بماند و همه چیز برای رضای خدا باشد.) در کنار این برای رضای خدا و این ایمان، آن وقت است که عمل صالح از آن به دست می‌آید. جهاد فی سبیل‌الله از عمل صالح، تقوا ساخته می‌شود. چیزی که امام اینقدر روی آن تأکید دارند. ان‌شاءالله از آن نظر باید خودمان را آماده کنیم.»

انتهای پیام/ 118

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار