به روز شده در: ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۴۱
در حالی که پایان روز سه‌شنبه، آخرین مهلت «بنیامین نتانیاهو» برای تشکیل کابینه بود، وی نتوانست حمایت مورد نیاز برای تشکیل کابینه در کنست را به دست بیاورد و هم‌اکنون باید رئیس رژیم صهیونیستی باید درباره مرحله بعدی تصمیم‌گیری کند.
کد خبر: ۴۵۴۵۲۵
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۱ - 05May 2021

ادامه بن‌بست سیاسی در فلسطین اشغالی/ نتانیاهو در تشکیل کابینه شکست خوردبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، ماموریتی که «رووین ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی به «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای تشکیل کابینه داده شود، نیمه‌شب سه‌شنبه به پایان رسید و نتانیاهو نتوانست حمایت مورد نیاز برای تشکیل کابینه را به دست بیاورد تا بن‌بست سیاسی در سرزمین‌های اشغالی پس از چهار بار برگزاری انتخابات در سرزمین‌های اشغالی طی کمتر از دو سال گذشته همچنان ادامه یابد.

بر اساس قانون، در حال حاضر ریولین سه روز زمان دارد تا تصمیم‌گیری کند که ماموریت تشکیل کابینه را به «یائیر لاپید» رئیس حزب «یش عاتید» یا «نفتالی بنت» رئیس حزب یامینا داده یا اینکه به کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) این فرصت را بدهد تا کسی را در کنست پیدا کند که بتواند حمایت ۶۱ کرسی را برای تشکیل کابینه ائتلافی بدست بیاورد.

روز سه شنبه روزنامه «وال‌استریت‌ژورنال» در گزارشی نوشت در صورتی که نتانیاهو ضرب‌الاجل نیمه‌شب را از دست بدهد و قادر به تشکیل کابینه نباشد، نخست‌وزیری ۱۵ ساله‌اش به پایان خواهد رسید.

بعد از برگزاری یک انتخابات نیمه‌تمام دیگر در ماه مارس در فلسطین اشغالی، نه نتانیاهو و نه هیچ‌یک از رقیبانش قادر به تشکیل کابینه نبودند، اما نظر اکثریت قانونگذاران رژیم صهیونیستی این بود که رئیس این رژیم، بار دیگر نتانیاهو را مأمور تشکیل کابینه کند.

نتانیاهو بعد از چند هفته رایزنی با طرف‌های مختلف پیشنهاد‌های مختلفی از جمله استعفای موقت از سمتش را مطرح کرد، اما به نظر می‌رسد این پیشنهادات به او کمکی برای رفع مخالفت‌ها با نخست‌وزیری‌اش نکرده و او احتمالاً قادر به تشکیل کابینه نخواهد بود.

چنانچه نتانیاهو قادر به ائتلاف نباشد، باید امیدوار باشد که رقیبانش هم نتوانند این کار را انجام دهند تا رژیم صهیونیستی مجبور به برگزاری پنجمین انتخابات از سال ۲۰۱۹ شود. چنین سناریویی نتانیاهو را که از ماه مه ۲۰۲۰ درگیر محاکمه در پرونده‌های فساد است را دست‌کم تا چند ماه دیگر در قدرت نگاه خواهد داشت.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار