به روز شده در: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۴۳
جنبش «نجباء» عراق:
جنبش مقاومت اسلامی «نجباء» با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: حذف «حشد شعبی» و یا به حاشیه راندن آن تنها یک توهم است.
کد خبر: ۴۶۲۰۳۶
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۳ - 15June 2021

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از دفتر اطلاع رسانی نجباء، این جنبش مقاومت اسلامی در عراق طی بیانیه‌ای به مناسبت سالروز صدور فتوای جهاد کفایی از سوی مرجعیت عالی عراق و تشکیل سازمان بسیج مردمی، تأکید کرد: فتوای جهاد و تأسیس حشد شعبی، اسطوره لرزاننده قلعه‌های مستکبران است.

بر اساس این گزارش، مقاومت اسلامی نُجَباء ضمن یادآوری کشتار‌های روزانه، گور‌های جمعی و فراگیر شدن ناامنی در ایام بی‌پناهی ملت عراق، تأکید کرد: تولد بسیج مردمی و پیروزی‌های آن، معادله قدرت را دگرگون ساخت.

در ادامه بیانیه، تصریح شده است: ما در مقاومت اسلامی نُجَباء وجود حشدالشعبی را همچون آب و هوا، ضرورتی برای بقای اکثریت ملت می‌دانیم؛ زیرا هیچ عاقلی نمی‌خواهد به گذشته تاریکی بازگردد که در آن، خونش برای جلب رضایت طمعکاران و منفعت‌طلبان مباح شود.

جنبش نُجَباء هرگونه اراده برای مقابله با حشدالشعبی یا به حاشیه راندن این نهاد مردمی را توهمی محال توصیف کرد و افزود: حشدالشعبی هیچ‌گاه طایفه‌گرا نبوده است. خون جوانان شیعه عراق در دفاع از برادران هموطن خود از اهل‌سنت، مسیحیان، ایزدیان و کُرد‌ها ریخته شد. آن‌ها زنان عراق را از اسارت آزاد کرده و عزت‌شان را بازگرداندند، انتقامشان را گرفتند و بینی داعش، آمریکا، صهیونیسم و نیرو‌های استکباری را به خاک ذلت مالیدند.

مقاومت اسلامی نُجَباء در پایان بیانیه خود به ارواح طیبه شهدای حشد و نیرو‌های امنیتی به‌ویژه فرماندهان بزرگ پیروزی، شهیدان سلیمانی و المهندس، همچنین رزمندگان بسیج مردمی و حامیان این نهاد مقدس درود فرستاد و به دشمنان، اشغالگران، مزدوران و بقایای حزب بعث وعده نابودی داد.

انتهای پیام/ ۴۶۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار