به روز شده در: ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۴
برهانی روی کار آمدن نفتالی بنت، نخست‌وزیر جدید رژیم صهیونیستی را موجب تغییر و تحولاتی در سیاست‌های منطقه‌ای این رژیم عنوان کرد و گفت: بعید است با مواضع متفاوت احزاب در ائتلاف، دولت قوی تشکیل شود و نخست‌وزیری روی کار آید که قدرت تصمیم گیری داشته باشد.
کد خبر: ۴۶۲۲۳۸
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۳ - 16June 2021

آیا نفتالی بنت سیاست‌های رژیم صهیونیستی را تغییر می‌دهد؟

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «سید هادی برهانی» کارشناس مسائل منطقه در گفت‌وگویی در ارزیابی خود از انتخاب نخست‌وزیر جدید رژیم صهیونیستی اظهار داشت: مسئول اصلی خیلی از اتفاقاتی که طی سال‌های گذشته در منطقه و خاورمیانه و به‌طور مشخص علیه ایران به وجود آمده، شخص نتانیاهو بوده اکنون با رفتن و سقوط نتانیاهو علی القاعده این سیاست‌ها در معرض تغییر و تحول قرار می‌گیرد.

وی افزود: از آنجایی که ایران ستیزی در رژیم صهیونیستی خیلی قوی است و نتانیاهو رقبای خود و حتی شخص بنت را سرزنش کرده که اهل مبارزه با ایران نیستند آن‌ها تلاش می‌کنند تا از خودشان دفاع کرده و جلوی ایران بایستند و اجازه ندهند که مسائل هسته‌ای خود را دنبال کند و در سیاست منطقه‌ای خودش به اسراییل لطمه بزند.  

استاد دانشگاه همچنین بیان کرد: اظهارات بنت در مورد ایران با بایدن رئیس‌جمهور آمریکا تأکید بر این بود که ایران به بمب اتمی دست پیدا نکند و این که بازگشت به برجام کار درستی نیست. در این چارچوب متوجه می‌شویم که آن‌ها از ناحیه نتانیاهو و حزب لیکود تحت فشار قرار دارند و موضعشان در برابر ایران ضعیف است، اما می‌خواهند بگویند که قوی هستند.
این کارشناس مسائل منطقه با تأکید بر این که موضع رژیم صهیونیستی در مورد تحولات منطقه تغییر می‌کند گفت: این که دقیقاً در چه سمت و سویی و چه حوزه‌هایی تغییر ایجاد شود محل ابهام است، اما مهم‌ترین تغییری که شاهد آن خواهیم بود دولت ضعیفی در اسراییل خواهد بود که رهبری مؤثری ندارد و فاقد ظرفیت و توان تصمیم گیری است.

برهانی ادامه داد: در حال حاضر نخست‌وزیری در رژیم صهیونیستی دو تکه است از یک طرف بنت روی کار آمده از سوی دیگر یائیر لاپید حق وتو دارد و ائتلافی هم که تشکیل شده و ۸ حزب در آن حضور دارند جمع اضداد هستند و مواضعشان متفاوت است.
وی در پایان تأکید کرد: فکر نمی‌کنم از دل این ائتلاف، دولت قوی تشکیل شود و نخست‌وزیر قوی روی کار بیاید و بتواند تصمیم بگیرد لذا دولت ضعیف‌تری سر کار است که خیلی قدرت عمل و تصمیم‌گیری ندارد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها