به روز شده در: ۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۵:۰۱
سخنگوی وزارت امور خارجه خبر داد؛
خطیب‌زاده گفت: هیچ بعید نیست که دور آینده مذاکرات وین، دور پایانی باشد. آنچه که در مورد مذاکرات وین باقی مانده است بیشتر از آن که احتیاج به مذاکره داشته باشد احتیاج به اتخاذ تصمیم سیاسی از سوی تمامی طرف‌ها دارد.
کد خبر: ۴۶۳۱۶۵
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۸ - 21June 2021

ظریف امروز با رئیسی دیدار کرد/ کمیته بررسی و تطبیق متن توافق وین تشکیل شده است

به گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، سعید خطیب‌زاده در نشست خبری این هفته خود برای رییس‌جمهور منتخب آرزوی موفقیت کرد و اظهار داشت: برای ایشان بهترین آرزو‌ها را دارم.

وی گفت: در طول ۴۸ ساعت گذشته تاکنون ۴۵ نفر از مقامات ارشد کشور‌های مختلف پیام‌های تبریک خطاب به رییس جمهور منتخب ارسال کردند که ۲۴ نفر آن‌ها رییس جمهور، نخست وزیر و رییس دولت بودند. ۴ نفر آن‌ها رییس پارلمان هستند و بقیه از شخصیت‌های ارشد سیاسی و ارسال این پیام‌ها طی روز‌های آینده ادامه خواهد داشت.

خطیب‌زاده در بخش دیگری از این نشست گفت: هیچ بعید نیست که دور آینده مذاکرات وین، دور پایانی باشد. آنچه که در مورد مذاکرات وین باقی مانده است بیشتر از آن که احتیاج به مذاکره داشته باشد احتیاج به اتخاذ تصمیم سیاسی از سوی تمامی طرف‌ها دارد و اگر تصمیمات سیاسی گرفته شود، می‌توانیم امیدوارم باشیم که دور آینده مذاکرات، دور پایانی باشد.

کمیته بررسی و تطبیق متن توافق وین با حضور نمایندگانی از دولت، مجلس و شورای عالی امنیت ملی تشکیل شده است.

خطیب‌زاده در پاسخ به سوالی تأیید کرد که کمیته بررسی و تطبیق متن توافق وین با حضور نمایندگانی از دولت، مجلس و شورای عالی امنیت ملی تشکیل شده است.

وی افزود: قبل از سفر آقای عراقچی این کمیته یک بارجلسه تشکیل داده است و بعد از بازگشت آقای عراقچی به تهران نیز تشکیل جلسه خواهد داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در ارتباط با دیدار وزیر امور خارجه با رئیس جمهور منتخب نیز گفت: امروز صبح آقای ظریف به دعوت آقای رییسی به دیدار رییس جمهور منتخب رفتند و گفتگو‌های خوبی در حوزه برجام و سیاست خارجی انجام شد.

ادامه دارد...

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار