به روز شده در: ۰۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۲:۰۰
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:
گلرو گفت: دشمن به دنبال خاموش کردن صدا‌های بیدار در منطقه است و لذا آمریکایی‌ها در راستای این سیاست ضد حقوق بشری خود، به دنبال مسدودسازی وب‌ سایت‌های شبکه‌های محور مقاومت هستند.
کد خبر: ۴۶۳۵۳۴
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۰ - 23June 2021

دشمن به دنبال خاموش کردن صدا‌های بیدار در منطقه است

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، عباس گلرو عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی پیرامون توقیف دامنه وب ‌سایت سه شبکه «العالم»، «پرس تی وی» و «المسیره» توسط پلیس فدرال ایالات‌متحده آمریکا، اظهار داشت: رسانه یکی از ابزار‌های مهم در پیشبرد سیاست است و امپراتور‌های رسانه‌ای بسیار قوی در این زمینه در حال فعالیت هستند. ایران و محور مقاومت هم از این قدرت رسانه‌ای محروم نیست و این رسانه‌ها سیاست‌های کثیف آمریکا و متحدانش را در منطقه به مردم جهان مخابره می‌کنند.

وی ادامه داد: دشمن به دنبال خاموش کردن صدا‌های بیدار در منطقه است و لذا آمریکایی‌ها در راستای این سیاست ضد حقوق بشری خود، به دنبال مسدودسازی وب ‌سایت‌های شبکه‌های محور مقاومت هستند.

نماینده سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس افزود: غربی‌ها سال‌هاست مدعی حقوق بشر و آزادی بیان هستند و گوش جهان را با این شعار‌ها پر کردند. توقیف سه شبکه ایرانی نشان می‌دهد که این رسانه‌ها درست به وظایف خود عمل کردند و بر روی افکار عمومی تأثیرگذار هستند.

نماینده سابق ایران در سازمان ملل با بیان اینکه هم‌اکنون جنگ گفتمان‌ها در جهان شکل گرفته است، گفت: در قرن ۲۱، جنگ نظامی در جهان دیگر کمرنگ شده و جنگ رسانه‌هایی موردتوجه استعمارگران قرار گرفته است. امروز آمریکا سرمایه‌گذاری‌های عظیمی بر روی رسانه‌های برون مرزی خود انجام می‌دهد تا سیاست‌های مداخله گرایانه خود را در منطقه پیگیری کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به اینکه دولت باید از رسانه‌های برون‌مرزی حمایت کند، افزود: در مقطعی برخی از رسانه‌های برون‌مرزی دچار مشکلات مالی شدند و با پیگیری‌های صورت گرفته بخشی از آن مشکلات حل‌شده است.

به گزارش آنا، روابط عمومی شبکه پرس تی وی گزارش داد، «از اولین ساعات شامگاه سه‌شنبه در یک اقدام هماهنگ، تصویری یکسان بر روی خروجی تعدادی از وب ‌سایت‌های تلویزیون‌های ایرانی و منطقه، خبرگزاری‌ها و منابع خبری ظاهر شد که از توقیف دامنه وب‌سایت سه شبکه «العالم»، «پرس تی وی» و «المسیره» توسط پلیس فدرال ایالات متحده آمریکا خبر می‌دادند.

در تصویری که برای اعلام مسدودی این رسانه‌ها روی این وب‌ سایت‌ها قرار داده شده به قوانینی برای توجیه این اقدام استناد شده که به دولت آمریکا اجازه می‌دهد دارایی‌های نهاد‌های دخیل در «قاچاق فناوری‌ها، مواد و سلاح‌های هسته‌ای، شیمیایی، بیولوژیک و رادیولوژیک و یا دخیل در ساخت، واردات، فروش یا توزیع مواد غیرقانونی» را مصادره کند.

منبع: آنا

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها