به روز شده در: ۱۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۸
رئیسی در گفت‌وگوی تلفنی با نخست‌وزیر پاکستان مطرح کرد؛
رئیس‌جمهور منتخب کشورمان در گفت‌وگوی تلفنی نخست وزیر پاکستان گفت: در دیپلماسی اقتصادی دولت جدید به همه ظرفیت‌های اقتصادی همسایگان به عنوان فرصت‌های ارزشمند همکاری توجه می‌شود.
کد خبر: ۴۶۵۳۲۵
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۶ - 04July 2021

توجه به ظرفیت‌های همسایگان در دیپلماسی اقتصادی دولت جدید ایرانبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، عمران احمدخان نیازی، نخست‌وزیر پاکستان، در گفت‌وگوی تلفنی با سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور منتخب، ضمن تبریک انتخاب وی از جانب ملت ایران، ابراز امیدواری کرد بزودی امکان ملاقات حضوری با رئیس جمهور منتخب ایران فراهم شود.

عمران خان با اشاره موضوعات مشترک فی ما بین اظهار داشت: ما نگران وضعیت افغانستان و درگیر شدن این کشور در جنگ طولانی مدت هستیم.

وی بهترین راه‌حل برای افغانستان را راه حل سیاسی دانست و البته دستیابی به آنرا در شرایط کنونی دشوار قلمداد کرد.

نخست وزیر پاکستان ابراز امیدورای کرد در آینده نزدیک با رئیس‌جمهور منتخب ایران ملاقات کرده و درباره موضوعات مختلف از جمله فرصت‌ها و نگرانی‌های مشترک گفتگو کند.

در این گفتگوی تلفنی، سیدابراهیم رئیسی نیز ضمن ابراز تشکر از تماس تلفنی و پیام تبریک ملت و دولت پاکستان، پیوند‌های درهم تنیده دو ملت و ظرفیت‌های گسترده و متنوع دو کشور را بستر مناسبی برای ارتقای همکاری‌ها در عرصه‌های مختلف عنوان کرد.

رئیسی، توفیقات دولت دوست و ملت برادر پاکستان را توفیقات دولت و ملت ایران دانسته و افزود: اعتماد متقابل و اتکای هم‌افزا میان کشور‌های منطقه، دو رکن اصلی ثبات و پایداری مناسبات همسایگی است.

رئیس‌جمهور منتخب گفت: در دیپلماسی اقتصادی دولت جدید به همه ظرفیت‌های اقتصادی همسایگان به عنوان فرصت‌های ارزشمند همکاری نگریسته می‌شود و به همین جهت هیچ ظرفیت اقتصادی مورد غفلت قرار نمی‌گیرد.

رئیسی نیل به امنیت پایدار را صرفاً از طریق مشارکت کشور‌های منطقه عملی دانسته و بیان کرد: تجربه نشان داده که بیگانگان به بهانه ایجاد امنیت بذر ناامنی را کاشته و عدم ثبات را نهادینه می‌کنند.

رئیس‌جمهور منتخب، فلسطین را رمز همگرایی جهان اسلام عنوان کرده و دفاع مؤثر و مستمر از ملت مظلوم فلسطین را ضامن پایداری امنیت منطقه‌ای دانست.

رئیسی همچنین با ابراز نگرانی از وضعیت افغانستان گفت: امنیت افغانستان برای ما مهم است و این امنیت باید توسط افغانستانی‌ها برقرار شود.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار