طحان‌نظیف در اینستاگرام نوشت:
سخنگوی جدید شورای نگهبان نوشت: تلاش خواهم کرد به تبیین جایگاه این شورا بپردازم و برای ارتقای سرمایه اجتماعی آن و اقناع افکار عمومی از طریق ارتباطی دوسویه، بیش از پیش تلاش کنم.
کد خبر: ۴۶۷۱۴۸
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۳ - 16July 2021

تلاش می‌کنم به تبیین جایگاه شورای نگهبان بپردازمبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، هادی طحان‌نظیف عضو حقوقدان شورای نگهبان با انتشار مطلبی در صفحه شخصی‌اش در اینستاگرام به انتخابش از سوی اعضای جدید این شورا برای مسئولیت سخنگویی شورای نگهبان اشاره کرد و نوشت:

«دو سال پیش در چنین روز‌هایی با اعتماد رئیس محترم قوه قضائیه و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به جمع حقوقدانان شورای نگهبان پیوستم. در این مدت تلاش کردم به وظایف حقوقی خود بپردازم و در خلال آن، بیش از ۱۱۰ گزارش از متن و حاشیه جلسات هفتگی شورای نگهبان یا جلسات تبیین ایرادات مصوبات در کمیسیون‌های تخصصی مجلس و سایر موارد به مردم عزیز ارائه دهم که به لطف خدا با استقبال شما مردم عزیز مواجه می‌شد و این استقبال، موجب دلگرمی و انگیزه بیشتر برای تداوم آن بود.

در طی این مدت از نظرات، پیشنهاد‌ها و انتقادات بسیاری از شما عزیزان ارجمند بهره بردم و نکته‌ها آموختم و سعی کردم با راهنمایی اهالی رسانه و اساتید محترم این عرصه، قدم بردارم و در حد خودم ارتباط و تعاملی سازنده با آن‌ها داشته باشم و در کنار سخنگوی محترم شورای نگهبان به سوالات و شبهات شما تا حد وسع و توان و امکان نقل مسائل پاسخ دهم.

اکنون همزمان مسؤولیت دیگری به دوشم نهاده شده است و با اعتماد اعضای محترم شورای نگهبان، به سخنگویی این شورا انتخاب شدم و در این جایگاه خطیر توصیه مولای متقیان حضرت علی علیه‌السلام را آویزه گوش می‌کنم که: و إِنَّ عَمَلَکَ لیسَ لَکَ بِطُعمَةٍ و لَکِنَّهُ فِی عُنُقِکَ أَمانَة.

آری مسؤولیت عرصه امانتداری مردم و مؤاخذه الهی است. بار بسی گران است و راه سخت و دشوار و من محتاج شرح صدر و زبانی گویا و روان و نیازمند دعای خیر شما مردم عزیز...

أُفَوِّضُ أَمْرِی إِلی اللَّه إِنَّ اللَّهَ بصیر بالعِباد.

بر خود فرض می‌دانم به سهم خود از زحمات و مجاهدت‌های خالصانه دکتر کدخدایی عزیز قدردانی کنم و امیدوارم از تجارب ایشان همواره بهره‌مند باشم. ایشان در طول این ۱۳ سالی که سخنگو بودند، در نزدیک‌تر شدن شورای نگهبان به رسانه‌ها، تلاش‌های قابل‌توجه و مثمرثمری داشتند و در این راه بعضاً مورد بی‌مهری‌ها و کم‌لطفی‌هایی هم واقع شدند، اما زیر بار این مسؤولیت کمر خم نکردند.

إِنَّما یُوَفَّی الصَّابِرونَ أَجرَهُم بِغَیرِ حساب.

تلاش خواهم کرد در گام دوم انقلاب اسلامی به فرموده رهبر حکیم و فرزانه انقلاب، با بهره‌مندی از تجارب و راهنمایی‌های بزرگان، استفاده از نظرات ارزشمند نخبگان علمی و دانشگاهی و همچنین با کمک‌ها و مدد‌های عزیزان عرصه مهم و خطیر رسانه و ارتباط مستمر و سازنده با آن‌ها ضمن اطلاع‌رسانی مؤثر در خصوص این شورا، به تبیین جایگاه شورای نگهبان بپردازم و برای ارتقای سرمایه اجتماعی آن و اقناع افکار عمومی از طریق ارتباطی دوسویه، بیش از پیش تلاش کنم و در این مسیر از همه این عزیزان و شما مردم خوب کشورم استمداد می‌طلبم.»

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار