به روز شده در: ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۲
شاعر و‌ نویسنده برجسته افغانستانی سحرگاه امروز بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت.
کد خبر: ۴۶۹۱۵۲
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۷ - 29July 2021

محمد سرور رجایی شاعر و نویسنده افغانستانی درگذشتبه گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، «محمد سرور رجایی» پژوهشگر و نویسنده افغانستانی، سحرگاه امروز (پنجشنبه) هفتم مرداد بر اثر عوارض ناشی از ابتلا به کرونا درگذشت.

رجایی ۲۰ سال آخر عمر بابرکتش را صرف جمع‌آوری اطلاعات و خاطرات مربوط به شهدای ایرانی جهاد افغانستان و شهدای افغانستانی دفاع مقدس کرد.

«از دشت لیلی تا جزیره مجنون» خاطرات رزمندگان افغانستانی دفاع مقدس، «ماموریت خدا» هفت روایت از احمدرضا سعیدی شهید ایرانی جهاد اسلامی افغانستان و کتاب «در آغوش قلب‌ها» اشعار و خاطرات مردم افغانستان از امام خمینی (ره) آثار منتشر شده از مرحوم رجایی است.

کتاب خاطرات «شهید دکتر سیدعلی شاه موسوی گردیزی» از فرماندهان جهادی افغانستان که به دست عوامل داعش ترور شد، دیگر محصول تلاش‌های محمد سرور رجایی است که به‌زودی منتشر خواهد شد.

انتشار مجله «باغ» ویژه کودکان افغانستانی از دیگر ثمرات عمر مرحوم رجایی است.

مرحوم رجایی از اعضای دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و نیز عضو هیأت تحریریه مجله‌های سوره و راه بود و ده‌ها مقاله یادداشت و گزارش درباره روابط فرهنگی ایران و افغانستان از او به یادگار مانده است.

وی چندین دوره دبیری جشنواره «قند پارسی»، جشنواره خانه ادبیات افغانستان را نیز بر عهده داشت. مرحوم رجایی از حدود یک هفته قبل به علت ابتلا به کرونا در بیمارستان میلاد تهران بستری بود.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها