به روز شده در: ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۷
هلال احمر فلسطین خبر داد که در جریان مقابله با نظامیان رژیم صهیونیستی در کرانه باختری دست کم ۲۰۰ فلسطینی مجروح شده‌اند.
کد خبر: ۴۶۹۲۹۶
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۶ - 30July 2021

۲۰۰ فلسطینی در جریان مقابله با نظامیان صهیونیستی در نابلس مجروح شدندبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، هلال احمر فلسطین شامگاه جمعه خبر داد که دست کم ۲۰۰ فلسطینی در جریان مقابله با نظامیان نیروها ی اشغالگر صهیونیست در شهرک «بلدة» در جنوب نابلس مجروح شدند.

در شهرک «بیتا» در جنوب نابلس نیز جوانان فلسطینی پس از اقامه نماز جمعه در منطقه جبل صبیح این شهرک طبق روال هفته‌های قبل، راهپیمایی ضد شهرک سازی برگزار کردند که مورد حمله نظامیان صهیونیست قرار گرفتند که به سمت آنها بمب‌های گازی و صوتی شلیک کرد.

شهرک بیتا از سه ماه پیش تاکنون صحنه اعتراضات گسترده به اقدامات رژیم صهیونیستی برای گسترش شهرک سازی‌ها در این منطقه است که با مقاومت خستگی ناپذیر مردم این منطقه همراه شده است؛ بیش از یک هزار فلسطینی طی این مدت در حملات نظامیان صهیونیست آسیب دیدند.

در شهرک«کفر قدوم» در «قلقیلیه» نیز ارتش صهیونیستی با شلیک گاز اشک آور به سمت شرکت‌کنندگان در راهپیمایی هفتگی ضد شهرک سازی ده‌ها نفر را آسیب زد.

امروز مسجد الاقصی، قبله نخست مسلمانان نیز شاهد برپایی نماز روز جمعه با حضور بیش از چهل هزار فلسطینی بود که از ساعات اولیه صبح امروز از مناطق مختلف خود را به قدس رساندند.

«یوسف ابوسنینه» خطیب مسجد الاقصی در خطبه نماز جمعه امروز خود از فلسطینی‌ها خواست از املاک قدس در برابر تلاش صهیونیست‌ها برای غصب آن از طریق جعل اسناد حفاظت کنند.

خطیب مسجد الاقصی با اشاره به درد و رنج اسرا در زندان‌های رژیم صهیونیستی و شرایط دشوار معیشتی غزه ناشی از محاصره این منطقه، از امت اسلامی خواست با حفظ وحدت خود به حمایت از ملت مظلوم فلسطین به پا خیزند.

نظامیان رژیم صهیونیستی همچنین امروز پنج کودک را از محله‌های مختلف قدس اشغالی بازداشت کردند.

چهار جوان دیگر فلسطینی نیز از جنوب استان الخلیل و شهرک خضر در جنوب شهر بیت لحم توسط نظامیان صهیونیست بازداشت شدند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها