به روز شده در: ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۲:۳۱
پژوهشگاه قوه قضاییه در راستای اجرای سند تحول قضایی و در راستای جذب مشارکت مردمی در حل مسائل دستگاه قضایی، فراخوان کشوری به منظور دریافت ایده‌های صاحب‌نظران برای حل چالش «اطاله دادرسی» منتشر کرد.
کد خبر: ۴۷۷۱۸۵
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۸ - 13September 2021

فراخوان پژوهشگاه قوه قضاییه برای حل چالش «اطاله دادرسی»به گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، پژوهشگاه قوه قضاییه در راستای اجرای سند تحول قضایی و در راستای جذب مشارکت مردمی در حل مسائل دستگاه قضایی، فراخوان کشوری به منظور دریافت ایده‌های صاحب‌نظران برای حل چالش «اطاله دادرسی» منتشر کرد.

توسعه روش‌های حل اختلاف جایگزین رسیدگی قضایی، ارتقا و توسعه جایگاه نهاد‌های شبه قضایی و غیر قضایی در نظام حقوقی ایران، روش‌های کاستن از مراحل غیر ضرور دادرسی، قضازدایی و روش‌های کاهش ورودی پرونده به قوه قضاییه، روش‌های کاهش خطا در فرآیند‌های رسیدگی، روش‌های مواجهه با ادعا‌های اعسار، روش‌های اطمینان بخش در ابلاغ آرای قضایی، روش‌های چابک‌سازی فرآیند کارشناسی، روش‌های هوشمندسازی فرآیند رسیدگی و تسهیل پرداخت هزینه دادرسی از جمله محور‌های این فراخوان به منظور دریافت ایده‌های نوآورانه در کاهش اطاله دادرسی به شمار می‌رود.

بر این اساس، افرادی که ایده‌های نو برای کاهش اطاله دادرسی دارند می‌توانند تا ۱۰ مهر ماه امسال با مراجعه به سامانه ایده قوه قضاییه به آدرس http://Idea.adliran.ir نسبت به ارائه پیشنهادات و ایده‌های نوآورانه خود اقدام کنند.

ایده‌های برتر در رابطه با راهکار‌های کاهش فرایند‌های دادرسی، تا پایان مهر ماه اعلام و ایده‌های منتخب پس از ارزیابی و اعلام نظر داوران به رویداد «دادنگار ایده» راه یافته و از ایده‌های برتر در جشنواره شهید بهشتی تقدیر خواهد شد.

امکان ارسال ایده‌ها به صورت فردی و گروهی وجود دارد و هیچگونه محدودیتی در تعداد ایده‌های ارسالی وجود ندارد، اما ضروری است پیش از ارسال ایده‌ها، در سامانه ثبت نام کنید.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار