به روز شده در: ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۱:۵۷
دبیر اولین دوره بخش «داستان کوتاه» اشکواره حسینی در گفت‌وگو با دفاع‌پرس:
«شفیع‌زاده» از برگزاری اولین دوره بخش «داستان کوتاه» اشکواره فرهنگی هنری حسینی خبر داد.
کد خبر: ۴۷۷۶۹۹
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۶ - 15September 2021

اولین دوره بخش «داستان کوتاه» اشکواره حسینی برگزار می‌شود«فاطمه شفیع‌زاده» دبیر اولین دوره بخش «داستان کوتاه» اشکواره حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع‌پرس در ساری از انتشار فراخوان اولین دوره بخش «داستان کوتاه» اشکواره فرهنگی هنری حسینی خبر داد و اظهار داشت: دبیرخانه بخش داستان کوتاه اشکواره فرهنگی هنری حسینی اولین دوره‌ی برگزاری این بخش را بدون محدودیت سنی و با موضوعات: امام حسین (ع)، شهدا، شهید والامقام سردار سلیمانی، حضور، نقش و تاثیر زنان در عرصه‌ی فرهنگ ایثار و شهادت برگزار می‌کند. آثار باید در برگیرنده موضوع و محور‌های فراخوان بوده و هر نویسنده می‌تواند با دو اثر در این بخش حضور پیدا کند.

شفیع‌زاده عنوان کرد: همچنین داستان کوتاه ارسالی باید حداکثر تا ۲ هزار و ۵۰۰ کلمه بوده و پیش از این در هیچ جشنواره یا جایزه ادبی صاحب رتبه نشده باشد.

دبیر اولین دوره بخش «داستان کوتاه» اشکواره حسینی با بیان اینکه قید عنوان اثر ضروری است و دریافت آثار در قالب word امکان‌پذیر خواهد بود، اظهار داشت: شرکت در این بخش برای همگان آزاد و محدودیت سنی ندارد.

وی همچنین اضافه کرد: از نظر برگزار کننده، ارسال کننده‌ی اثر مالک اثر شناخته و هرگونه مسئولیت و پاسخگویی به پیامد‌های حقوقی ناشی از آن، با ارسال کننده‌ی اثر خواهد بود.

شفیع‌زاده تصریح کرد: ارسال کننده اثر با شرکت در این بخش، حق هرگونه استفاده از اثر ارسالی را با حفظ حقوق معنوی ارسال کننده، برای دبیرخانه اشکواره حسینی قائل می‌شود.

این مسئول ادامه داد: صاحب اثر می‌بایست مشخصات فردی خود از جمله نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، استان و شهر محل سکونت، شماره‌ی همراه و همینطور یک شماره تلفن ثابت را به همراه اثر یا آثارش ارسال نماید.

وی با بیان اینکه ارسال اثر به معنای پذیرش تمامی شرایط و مقررات این اشکواره است، گفت: تصمیم‌گیری دربارۀ موارد پیش بینی نشده، بر عهدۀ دبیر بخش خواهد بود.

این مسئول با عنوان اینکه در اولین دوره این اشکواره به انتخاب هیات داوران به سه نفر از برگزیدگان جوایزی اهدا خواهد شد، اظهار داشت: همچنین به منظور حمایت از نویسندگان، آثار چهار نفر را بعنوان شایسته تقدیر در این بخش انتخاب و معرفی می‌کند.

وی آخرین مهلت دریافت آثار ۵ مهر اعلام و بیان کرد: شیوه دریافت آثار تنها از طریق شماره ۰۹۳۷۰۰۲۳۳۶۴ در پیام رسان‌های واتساپ یا تلگرام و یا ایتا امکان پذیر خواهد بود.

شفیع‌زاده افزود: شرکت‌کنندگان می‌توانند آثار خود را به نشانی دبیرخانه واقع در آمل، بلوار آیت الله یوسفیان (چاکسر)، اندیشه ۴۹ دبیرخانه اشکواره فرهنگی هنری حسینی ارسال نموده و جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت و یا صفحات مجازی اشکواره به آدرس www.ashkvare.ir و ashkvare.ir در اینستاگرام و تلگرام مراجعه کنند.

شفیع‌راده در پایان گفت: این اشکواره به همت کانون فرهنگی مسجد آل طا‌ها آمل، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار