به روز شده در: ۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۸
منابع عبری‌زبان خبر دادند که ارتش رژیم صهیونیستی در حال تشکیل یگانی موسوم به «زنبورعسل» برای جلوگیری از نفوذ سریع نیرو‌های حزب‌الله به اراضی فلسطین اشغالی است.
کد خبر: ۴۷۷۹۳۱
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۸ - 17September 2021

رژیم صهیونیستی واحدی برای مقابله با نفوذ حزب‌الله تشکیل دادبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، روزنامه عبری‌زبان «هاآرتص»، امروز (جمعه)، گزارش داد ارتش رژیم صهیونیستی سعی دارد برای مواجهه با احتمال نفوذ سریع نیرو‌های حزب‌الله به منطقه الجلیل (شمال فلسطین اشغالی) یک یگان ذخیره به نام «دفوراه» (زنبور) تشکیل دهد.

پایگاه خبری «عرب۴۸» به نقل از هاآرتص گزارش داد این یگان که تحت فرمان لشکر۹۱ مسئول محافظت از مرز لبنان فعالیت خواهد داشت، در صورت بروز جنگ، به عنوان یگ نیروی واکنش سریع وارد عمل خواهد شد.

مطابق با این گزارش، این یگان چندصد نیرو خواهد داشت و اغلب آن‌ها از ساکنان منطقه الجلیل و از میان نیرو‌های پیشین یگان ویژه و نیرو‌های پیاده‌نظام رژیم صهیونیستی انتخاب خواهند شد که خدمتشان به پایان رسیده است.

هاآرتص اضافه کرد که به نیرو‌های این یگان سلاح و تجهیزات شخصی داده خواهد شد تا آن را به خانه‌هایشان ببرند و در صورت اعلام وضعیت فوق‌العاده، بلافاصه در محل حادثه حاضر شوند و نیرو‌های مستقر در منطقه را پشتیبانی کنند.

این گام به این منظور صورت می‌گیرد تا پیش از اعزام نیرو‌های پشتیبان از سوی ارتش رژیم صهیونیستی، نیرو‌های این یگان به نظامیان مستقر در منطقه کمک کنند.

هاآرتص در ادامه به نقل از «بنی مئیر» یکی از افسران لشکر یادشده نوشت که تشکیل این یگان تا پایان سال جاری میلادی عملی خواهد شد و هدف از این گام، کمک به ارتش تل‌آویو خواهد بود.

این نظامی صهیونیست در ادامه اضافه کرد که اگر حزب‌الله بتواند نیرو‌های خود را وارد فلسطین اشغالی کند، وجود چنین یگانی حائز اهمیت خواهد بود.

بنا بر این گزارش، غالب افراد این یگان ۳۰ تا ۴۰‌ساله و از میان افسران انتخاب خواهند شد. مئیر همچنین خاطر نشان کرد که افراد این یگان تاکنون یک آموزش اولیه را اجرا کرده‌اند.

هاآرتص همچنین مدعی شد که ارتش رژیم صهیونیستی به علت بحران داخلی در لبنان در حال حاضر از احتمال درگیری با حزب‌الله نگرانی ندارد. با این حال، این روزنامه اضافه کرد که تل‌آویو در درازمدت با مشکل مواجه خواهد شد، زیرا «حزب الله بیش از ۷۰ هزار موشک با برد‌های مختلف در اختیار دارد و هر هدفی را در اسرائیل پوشش می‌دهد و مهم‌تر اینکه بیش از صد فروند از آن‌ها به سامانه‌هایی مجهز هستند که به آن‌ها این امکان را می‌دهد تنها با چند متر اختلاف دقیقا با هدف برخورد داشته باشند».

این روزنامه عبری‌زبان همچنین به تکاوران یگان «رضوان» حزب‌الله اشاره کرد و افزود که این یگان هزاران تکاور دارد که پس از مشارکت در جنگ سوریه تجربه بسزایی در مسائل جنگی به دست آورده است.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها