به روز شده در: ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۰۱:۱۹
المیادین گزارش داد؛
شبکه المیادین در گزارشی اعلام کرد که محموله‌های جدید سوخت ارسال شده از سوی ایران از مرز‌های سوریه به سمت لبنان عبور کرده است.
کد خبر: ۴۷۹۰۸۸
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۱ - 22September 2021

عبور محموله‌های جدید سوخت ایران از مرز سوریه به سوی لبنانبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، المیادین در گزارشی اعلام کرد که محموله‌های سوخت ارسال شده از سوی جمهوری اسلامی ایران از مرز‌های سوریه به طرف لبنان عبور کرده است.

طبق این گزارش، مازوت‌های خریداری شده از ایران توسط حزب الله لبنان هفته‌هاست که با عبور از مرز‌های آبی و خاکی وارد لبنان شده و موجب شکسته شدن محاصره سخت لبنان می‌شود.

گفتنی است، پیش‌تر «محمد رعد» نماینده پارلمان لبنان و رئیس فراکسیون «وفاداری به مقاومت» با اشاره به بحران اقتصادی در این کشور، گفته بود: بحران اقتصادی برای زیر سوال بردن اعتبار مقاومت و ضربه زدن به آن، به کار گرفته شد.

نماینده پارلمان لبنان در ادامه تصریح کرد: آمریکا به جای کمک اقتصادی به لبنان، پول‌های خود را برای تنش آفرینی میان لبنانی‌ها و خدشه وارد کردن به چهره مقاومت استفاده کرده است.

محمد رعد همچنین عنوان کرد: برای آمریکایی‌ها بسیار خوب بود که لبنان همچنان با خلأ سیاسی مواجه باشد. با این حال، تشکیل کابینه جدید موجب شد تا آن‌ها به اهداف شان نرسند. واردات سوخت از ایران به لبنان تمامی توطئه‌ها علیه این کشور را نقش بر آب کرد.

وی اظهار داشت: اقدام سید حسن نصرالله در وارد کردن سوخت از ایران یک تصمیم شجاعانه بود و تحریم‌ها را در هم شکست.

ورود تانکر‌های سوخت به خاک لبنان واکنش‌های متعددی را در داخل و خارج از مرز‌های این کشور به دنبال داشت.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها