به روز شده در: ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۶
دبیرکل جبهه ابتکار ملی فلسطین گفت: تصمیم شرکت نایک برای توقف فروش تولیدات خود به فروشگاه‌های فلسطین اشغالی بر نظام آپارتایدی این رژیم تأکید می‌کند.
کد خبر: ۴۸۳۴۳۱
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۷ - 12October 2021

واکنش فلسطین به تصمیم «نایک» برای تحریم تل‌آویوبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، شرکت آمریکایی «نایک» ویژه تولید پوشاک ورزشس در ماه جاری میلادی (اکتبر) اعلام کرد، دیگر کالایی برای فروشگاه‌ها در فلسطین اشغالی نخواهد فرستاد.

«مصطفی البرغوثی» دبیرکل جبهه ابتکار ملی فلسطین در واکنش به این موضوع اظهار داشت: تصمیم شرکت نایک برای توقف تولیدات خود در فروشگاه‌های رژیم صهیونیستی تأکید می‌کند که این شرکت، «اسرائیل» را یک رژیم آپارتاید می‌داند.

بر اساس گزارش «فلسطین الیوم»، البرغوثی در ادامه از همبستگی با ملت فلسطین قدردانی کرد و گفت: رژیم صهیونیستی به بیانیه‌ها در محکومیت این رژیم اهمیتی نمی‌دهد، اما به وضوح تحت تأثیر تحریم و کمپین‌های مربوط به آن قرار می‌گیرد.

از سوی دیگر جنبش تحریم رژیم صهیونیستی «BDS» اعلام کرد: به صورت مستقیم شرکت نایک را هدف نگرفته، اما تأثیر رو به رشد این جنبش در انزوای نظام آپارتایدی اسرائیل و خروج بسیاری از شرکت‌ها طی سال‌های اخیر، خطر مرتبط با تجارت با این نظام را افزایش داده است.

این جنبش افزود: چندین شرکت امروز دریافته‌اند که همکاری تجاری به رژیم صهیونیستی، آن‌ها را در جنایات جنگی و ضد انسانی شریک می‌کند.

در همین زمینه چندی پیش، شرکت آمریکایی بستنی‌سازی «بن و جری» (Ben & Jerry's) اخیرا خبر داد که بازاریابی محصولاتش را در اراضی اشغالی فلسطین متوقف خواهد کرد.

این شرکت با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد که دیگر محصولات خود را در شهرک‌های صهیونیستی حاضر در فلسطین اشغالی به فروش نخواهد رساند؛ «زیرا این مسئله با ارزش‌های شرکت در تعارض است». دو یهودی این شرکت را سال ۱۹۷۸ در آمریکا تأسیس کردند.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار