به روز شده در: ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۱:۵۲
ائتلاف الفتح عراق بر لزوم شمارش دستی آرای انتخابات پارلمانی این کشور برای روشن شدن نتیجه واقعی تأکید کرد.
کد خبر: ۴۸۳۷۴۰
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۴ - 14October 2021

تأکید ائتلاف فتح بر لزوم شمارش دستی آرا برای روشن‌شدن نتیجه واقعی انتخابات

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «فارس البدیری» عضو ائتلاف الفتح عراق امروز (پنجشنبه) با تأکید بر ضرورت شمارش صحیح آرا به‌شکل دستی برای روشن شدن حقیقت، اظهار داشت: نتیجه انتخابات نشان می‌دهد که برخی طرف‌ها با آرای مردم بازی کرده‌اند و همین امر زنگ خطر را به صدا درآورده و ممکن است کشور را به فروپاشی بکشاند.

وی در گفت‌وگو با وب‌سایت المعلومه تأکید کرد، آنچه در اعلام نتایج انتخابات رخ داد، یک روند سیستماتیک برای حذف فراکسیون‌های بزرگ از صحنه سیاسی عراق از طریق بازی‌هایی است که کشور‌ها و فراکسیون‌های خاص پشت آن قرار دارند.

عضو ائتلاف الفتح ادامه داد: کمیساریای انتخابات با اعلام دو نتیجه متفاوت و متناقض، وعده‌ها و اعتبار خود را زیر پا گذاشت؛ همین امر نشان می‌دهد که یک روند سیستماتیک برای دور کردن فراکسیون‌های بزرگ از صحنه سیاسی عراق وجود دارد.

البدیری در پایان تأکید کرد: آنچه اتفاق افتاده است زنگ خطر را به صدا در می‌آورد و ممکن است کشور را به‌سمت فروپاشی بکشاند؛ بنابراین بر ضرورت انجام شمارش دستی آرا و مرتب کردن همه صندوق‌های رأی برای آگاهی از حقیقت در مورد نتایج انتخابات تأکید می‌کنیم.

روز گذشته کمیساریای عالی انتخابات عراق نتیجه انتخابات این کشور را پس از شمارش دستی آرا در پنج استان اعلام کرد و تغییراتی در این باره نسبت به نتایج اولیه اعلام‌شده دیده می‌شود.

یک منبع آگاه گفت که بعد از بازشماری آرا توسط کمیساریای عالی انتخابات، کرسی‌های ائتلاف الفتح به ۲۱ کرسی و کرسی‌های ائتلاف دولة القانون نیز به ۴۰ کرسی رسیده است.

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار