به روز شده در: ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۴
مزدوران وابسته به امارات در شهر کریتر واقع در استان عدن، صد و پنجاه خانواده یمنی را مجبور کردند که منازل خود را ترک کنند.
کد خبر: ۴۸۳۸۵۲
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۴ - 14October 2021

مزدوران امارات ۱۵۰ خانواده را در عدن آواره کردندبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، تجاوزات عناصر موسوم به «المجلس الانتقالی الجنوبی» (شورای انتقالی جنوب) وابسته به امارات در عدن یمن همچنان ادامه دارد.

پایگاه خبری «البوابه الیمنیة الاخباریه» گزارش داد، مزدوران شورای انتقالی بیش از ۱۵۰ خانواده از ساکنان شهر «کریتر» واقع در استان عدن را از خانه‌هایشان اخراج کردند.

به گزارش این پایگاه، این خانواده‌ها در اعتراض به اخراج خود، تظاهرات برگزار کردند و از نهاد‌های حقوقی و بشردوستانه بین‌المللی خواستار اعمال فشار به شورای انتقالی شدند.

معترضان تأکید کردند که این نهاد‌ها باید از طریق اعمال فشار، کاری کنند که به منازل خود بازگردند. این افراد تأکید کردند که «به ضرب سلاح» از منازل خود آواره شدند.

به گفته این افراد، عناصر شورای انتقالی همچنین پس از اخراج این افراد، برخی از خانه‌ها را تخریب کردند. مزدوران وابسته به امارات از برخی از این منازل برای احداث مواضع نظامی استفاده می‌کنند.

عناصر شورای انتقالی جنوب دهم مهر ماه جاری با عناصر جدا شده از این گروه در شهر کریتر به جان هم افتادند.

در این درگیریها، «مختار النوبی» فرمانده مزدوران وابسته به عربستان سعودی با عناصر شورای انتقالی در کریتر درگیر شد؛ اقدامی که از آن تحت عنوان کودتای سعودی یاد می‌شود.

کارشناسان تأکید دارند که این اقدامات ریاض، برای از بین بردن شورای انتقالی و تشکیل یک گروه نظامی جدید است. این گروه، جایگزین دولت مستعفی خواهد بود؛ دولتی که با آزادسازی مأرب توسط ارتش و کمیته‌های مردمی، عملا به پایان خواهد رسید.

عربستان سعودی و امارات در جنوب یمن دچار تضاد منافع شده‌اند؛ هر چند دو کشور از سال ۱۳۹۴ ائتلافی برای بازگرداندن عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور فراری یمن تشکیل دادند، ولی به شدت دچار اختلافات شدید شده‌اند که خود را در قالب این درگیری‌های خونین نشان می‌دهد.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها