به روز شده در: ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۸
برابر تصویب «شورای عالی نشان‌ها» در ارتش جمهوری اسلامی ایران، نشان فداکاری به شهید «هاشم عاشق‌معلا» تعلق گرفت.
کد خبر: ۴۸۴۲۱۶
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۲ - 17October 2021

اعطای نشان فداکاری به خلبان شهید «عاشق‌معلا»به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، برابر تصویب «شورای عالی نشان‌ها» در ارتش، به‌پاس رشادت و مدیریت جهادی در صحنه‌ها و برهه‌های سرنوشت‌ساز دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس و ایثار و بذل جان در اعتلای ایران سربلند اسلامی، نشان فداکاری به شهید والامقام ارتش اسلام، «هاشم عاشق معلا» که سرسختانه در خط مقدم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایستاده‌اند، تعلق گرفت.

نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، نماد ایثار و ازخودگذشتگی دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه افسری امام علی (ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و دفاع کرده‌اند.

بنابراین گزارش، خلبان شهید هاشم عاشق معلا در سال ۱۳۳۴ در تهران دیده به جهان گشود. پس از اخذ دیپلم با توجه به علاقه وافرش به خدمت در نیروی دریایی به صف خلبانان بالگرد‌های نیروی دریایی پیوست.

این شهید والامقام برای طی دوره‌های تخصصی خلبانی به خارج از کشور اعزام شد و با نمرات عالی دوره‌های تخصصی را یک پس از دیگری طی کرد.

سرانجام وی در تاریخ ۶ دی ۱۳۶۳ در حین انجام عملیات «دریایی – هوایی» در اثر حمله یگان‌های دشمن بعثی به دیدار معبود شتافته و به فیض عظیم شهادت نائل آمد.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار