به روز شده در: ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۷
سخنگوی طالبان اظهارات نماینده پیشین آمریکا در امور افغانستان درباره حضور اعضای القاعده در افغانستان یا نزدیکی مرز‌های این کشور را بی‌اساس خواند.
کد خبر: ۴۸۵۳۱۷
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۷ - 23October 2021

طالبان اظهارات «خلیلزاد» درباره حضور القاعده در افغانستان را رد کردبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، سخنگوی طالبان اظهارات نماینده پیشین آمریکا در امور افغانستان درباره حضور القاعده در این کشور را رد کرد.

«زلمی خلیلزاد» در گفت‌وگویی با «سی‌بی‌اس نیوز» درباره حضور رهبر القاعده در افغانستان و یا در همسایگی این کشور اظهاراتی را مطرح کرده بود.

خلیلزاد گفته بود که شاید ایمن الظواهری، رهبر القاعده، در افغانستان و یا همسایگی افغانستان حضور داشته باشد و طالبان در این باره اطلاعی ندارند.

وی افزود بود: «گزارشی که من دیده‌ام نشان می‌دهد که ممکن است ایمن الظواهری رهبر القاعده در افغانستان یا قلمرو‌های مجاور باشد. نمی‌دانم آیا طالبان در این باره آگاهی دارند یا خیر؟ با طالبانی که من با آنان به توافق رسیدم به من گفتند که نمی‌دانند رهبر القاعده کجاست.»

خلیلزاد از به میان آمدن فضای بی‌اعتمادی میان افغانستان و آمریکا خبر داده و گفت که واشنگتن عملکرد طالبان را به‌منظور مقابله با تروریست‌ها از خارج مرز‌ها بررسی می‌کند.

نماینده آمریکا گفته بود: «ما نباید تنها به حرف‌های آن‌ها (طالبان) در قبال تعهداتشان گوش بدهیم. ما تعهدات طالبان برای مقابله با هراس افکنی را خارج از مرز‌ها نظاره می‌کنیم و در صورتی که متوجه طرح ریزی فعالیت‌هایی شویم، توانایی انجام حمله را داریم.»

«ذبیح الله مجاهد»، سخنگوی طالبان گفته‌ها درباره حضور اعضای شبکه القاعده در افغانستان را بی‌اساس خواند.

مجاهد افزود: «من نه چنین خطری را می‌بینم و نه کسی اینجا وجود دارد و نه اطلاعاتی به ما رسیده که در این سطح باشد.»

خلیلزاد در حالی این گفته‌ها را مطرح کرده که قطع رابطه با القاعده، جلوگیری از استفاده افغانستان برای تهدید امنیت دیگر کشور‌ها و اجازه آموزش و کار برای بانوان از تعهدات جدی طالبان برای جهان است.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها